Офіційний веб-сайт

Образотворче мистецтво

Глибченко Вадими Володимирович

Архітектор.

Шевченківська премія 1983 разом з А. С. Яворським (інженером, керівником автор. колективу), І. О. Іваненко (арх. і мистецтвознавцем), Л. В. Новиковим, В. С. Шклярем (архітекторами), А. І. Хабінським (інженером), Є. Я Куликовым (скульптором) за реставрацію пам’ятки архітектури XVIII ст. — Маріїнського палацу в м.Києві.

Народився: 01.04.1953,м.Київ.

Помер: 12.07.2000, там же.

Освіта: Київський інженерно-будівельний інститут - 1983.

Герц Юрій Дмитрович

 

Народний художник України (10.2003); живописець. 

Народився: 27.02.1931 (с.Лохове, Закарпацька область).

Освіта: Ужгородське училище прикладного мистецтва (1955).

Лавреат Державної премії України ім. Т.Шевченка (1994) за серію картин "Барвиста Верховина". Заслужений художник України (1990).

Гайдамака Анатолій Васильович

 

Народний художник України, член-кореспондент АМУ (05.2001); монументаліст; Меморіальний комплекс "Музей Великої Вітчизняної війни", головний художник; член Центрального правління голови ВУТ "Просвіта" ім. Т.Шевченка (з 07.2005).  

Народився: 09.06.1939 (с.Волосківці, Чернігівська область).

Вронський Макар Кіндратович

 

Скульптор.

Шевченківська премія 1984 разом з В. В. Сухенком (скульптором), Є. Б. Федоровым (арх.) за пам’ятник Т. Г Шевченку в м.Шевченко Мангишлацької області, Казахстан.

Народився: 1 (14).04.1910, м.Борисов, тепер Білорусь.

Помер: 13.11.1994, м.Київ.

Освіта: Київський художній інститут (майстерня М. Гельмана, М. Лисенка)(1945).

Шевченківська премія 1982 разом з С. П. Сліпцем, Д. Г. Сосновим (архітекторами), В. О. Шевчуком (художником), А. С. Овчарем (столяром-червонодеревником), В. М. Лукашком (різьбярем; усі — автори художньо-декоративного оформлення театру), Л. Г. Сандлером (інженером, автором проекту) за використання мотивів народної творчості при створенні приміщення музично-драматичного театру ім. І. Я. Франка в м. Івано-Франківську.

Народився: 1.І 1946, с. Виноград Коломийського району Івано-Франківської області.

 

Верес Ганна Іванівна

 

Ткаля.

Шевченківська премія 1968 разом з Г.В.Василащук за цикл укранських народних тканих рушників, створених у 1965—67 pоках.

Народилася: 21.XII.1928, с.Обуховичі, тепер Іванківського району Київської області.

Померла: 11.VI.2003, там же.

 

Василащук Ганна Василівна

Вишивальниця й ткаля.

Шевченківська премія 1968 разом з Г.І.Верес за цикл українських народних тканих рушників, створених у 1965—67 роках.

Народилася: 2.XI.1924, с.Шешори, тепер Косівського району Івано-Франківської області.

Померла: 27.VI.2004, там же.

 

 

Бут Микола Якович

 

 

Борисенко Валентин Назарович

Скульптор.

Шевченківська премія 1978 разом з А. Д. Консуловим за пам’ятник бійцям Першої Кінної армії в смт Олеському Буського району Львівської області.

Народився: 2.V 1929, с. Озеряни, тепер Бобровицького району Чернігівської області.

Помер: 8.І 1990, м.Київ.

 

Бондарець Ганна Савівна

 

Майстер художнього ткацтва (килимарниця).

Шевченківська премія 1986 разом з Л. С. Товстухою, Н. Н. Бабенко (художниками), Д. Ф. Єфремовою (килимарницею) за високохудожнє використання народних традицій у творах декоративно-прикладного мистецтва.

Народилася: 15.VII 1941, смт Решетилівка Полтавська область.