Офіційний веб-сайт

Образотворче мистецтво

 

Захаров Федір Захарович

 

Живописець.

Шевченківська премія 1987 за серію пейзажів і натюрмортів «Рідна моя Україна».

Нар.: 25.09. 1919, с. Александровське, тепер Іздешківського р-ну Смол. обл., Росія.

Пом.: 11.11. 1994, Ялта.

Осв.: Моск. худож. ін-т ім. В. І. Сурикова (у І. Чекмазова, О. Лентулова)- 1950.

 

 

Зарецький Віктор Іванович

 

Живописець.

Шевченківська премія 1994 за картини останніх років: «Солдатка», «Літо», «Дерево (Витоки мистецтва)», «Ой кум до куми залицявся», «Весняні клопоти».

Нар.: 8.02. 1925, м. Білопілля, тепер Сум. обл.

Пом.: 23.08. 1990, Київ.

 

Заливаха Опанас Іванович

 

Живописець.

Шевченківська премія 1995 за твори останніх років: «XX вік», «Мироносиці», «Українська Мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок».

Нар.: 26.11. 1925, с. Гусинка, тепер Куп’янського р-ну Харків. обл.

Пом.: 24.04. 2007, м. Івано-Франківськ.

Задорожний Іван-Валентин Феодосійович

 

 

Живописець і монументаліст.

Шевченківська премія 1995 за серію робіт 1964-88 pp.

Народився: 07.08. 1921, м.Київ.

Помер: 21.10.1988, там же; похований у Ржищеві Київськоїобласті.

Освіта: Київський художній інститут (майстерня К.Єлеви, А. Петрицького – 1951).

Кар’єра: Київський художній інститут (тепер ‑ Українська Академія Мистецтв)- викладач (1980-81).

Єфремова Домна Федосіївна

 

Килимарниця.

Шевченківська премія 1986 разом з Я.С.Товстухою, Н.Н.Бабенко (художниками), Г.С.Бондарець (килимарницею) за високохудожнє використання народних традицій у творах декоративно-прикладного мистецтва.

Народилась: 03.02.1936, смт Решетилівка, Полтавська область.

Освіта: Решетилівська вечірня школа робітничої молоді ‑ 1970.

 

Єгоров Анатолій Михайлович

 

 

Архітектор.

Шевченківська премія 1973 разом з В.І.Мухіним, В.X.Федченком, І.П.Овчаренком, І.М.Чумаком (скульпторами), Г.Г.Головченком, І.Ф.Міньком (архітекторами) за монумент «Україна ‑визволителям» у смт Міловому Луганcької області.

Народився: 30.09.1922, с. Предгорне, Казахстан.

Шевченківська премія 1987 разом з Л.С.Кондратовським, М.Я.Собчуком, С.М.Фурсенком (архітекторами), О.П.Стеценко (інженером-конструктором) за обласний історико-краєзнавчий музей у Черкасах.

Народився: 02.V.1933, с. Погибляк, Лисянський район, Черкаська область.

Освіта: Полтавський педагогічний інститут ‑ 1975.

Професор (1995 р.); живописець і графік. 

Народився: 22.11.1904 р. (с. Веселе, тепер Харківська область).

Освіта: Харківський художній інститут (1930 р.).

Народний художник СРСР (1963 р.), член-кореспондент АМ СРСР (1958 р.).

1956-62 рр. - голова правління Спілки художників України.

Почесна відзнака Президента України (1993 р.).

Фотомитець, майстер репортажної зйомки.

Шевченківська премія 1977 р. за фотокореспонденції, у яких відображено бойові подвиги і трудову діяльність співвітчизників, та фотопортрети передовиків народного господарства, науки і культури.

Народився: 27.ІІ.1912 р., смт Муровані Курилівці, тепер Мурованокуриловецького району Вінницької області.

Помем: 26.І.1998 р., м.Вустер, штат Массачусетс, США.

Архітектор-реставратор.

Шевченківська премія 1981 р. разом Е.О.Шоріним (керівник робіт), М.І.Озерним, В.М.Семерньовим, Ю.Т.Стешиним (художники), В.Я.Івановим (інженер-конструктор), Л.Д.Хлопинською, Г.І.Чередниченко (завідувач відділами музею, науковими консультантами), Л.К.Керанчуком (будівельник) за створення Музею суднобудування і флоту у м.Миколаєві.

Народилася: 23.IX.1940, м.Борзя, Читинська область, Російська Федерація.

Освіта: Київський інженерно-будівельний інститут -1969 р.