Офіційний веб-сайт

Премійовані роботи

Автор(-и): Євгенія Подобна / Розділ:

Книга «Дівчата зрізають коси», автор: Є.Подобна, видавництво «Люта справа», рік видання: 2018.

 

Публіцистичне видання «Дівчата зрізають коси» Євгенії Подобної

 

Коментарі
Автор(-и): М.Галаневич, Н.Гаренецька, О.Цибульська, І.Коваленко / Розділ:

Музичний альбом «Шлях» гурту «DaxaBraxa» у складі: М.Галаневич, Н.Гаренецька, О.Цибульська, І.Коваленко, рік оприлюднення: 2016.

 

Музичний альбом «Шлях» гурту «DaxaBraxa» Марка Галаневича, Ніни Гаренецької, Олени Цибульської, Ірини Коваленко

 

Коментарі
Автор(-и): Олександр Глядєлов / Розділ:

Мистецький проект «Карусель», автор: О.Глядєлов, рік оприлюднення: жовтень 2019, галерея «Маяк» м.Київ.

 

Мистецький проект «Карусель» Олександра Глядєлова

 

Коментарі
Автор(-и): Тарас Прохасько / Розділ:

Книга "Так, але...", автор: Тарас Прохасько, видавництво Meridian Czernowitz, рік видання: 2019.

 

Збірка есеїв "Так, але..." Тараса Прохаська

 

Проза Тараса Прохаська вже давно є важливим феноменом сучасної української літератури. Кожна книжка автора викликає відчуття, ніби він пише про тебе - твою власну історію, пам'ять, твій ландшафт і використовуєслова, які б ти сам міг написати або промовити саме у цьому місці.

Коментарі
Автор(-и): Маріанна Кіяновська / Розділ:

Книга «Бабин Яр. Голосами», автор: Маріанна Кіяновська, видавництво: «Дух і Літера», рік видання: 2017.

 

Поезія Маріанни Кіяновської

 

Рецензії та відгуки на книжку Маріанни Кіяновської, що додаються до цього представлення, різнобічно аналізують «Бабин Яр. Голосами», тож мені залишається лише підсумувати те, що вже сказали інші.

Коментарі
Автор(-и): В.Троїцький, Р.Григорів, І.Разумейко / Розділ:

Опера-реквієм «ЙОВ» («IYOV»), творчий колетив В.Троїцький, Р.Григорів, І.Разумейко, рік оприлюднення: 2015.

 

Опера-реквієм «ЙОВ» («IYOV») Владислава Троїцького, Романа Григоріва, Іллі Разумейка

 

Відгуки про оперу-реквієм «ЙОВ» у закордонній пресі

 

«Під час вистави я думав про те, що Бах, Скрябін, Палестрина, Шенберг та інші композитори мають шкодувати, що вони не живуть у 20і8-му, році, коли, здається, на сцені втілилися всі їхні візіонерські видіння... Сімдесят хвилин - це, можливо, замало для того трансцендентного досвіду, яке актори втілюють на сцені, але вічні істини здатні подбати про себе самі», -написав у своїй рецензії для concertonet,comоглядач Гаррі Рольник.

«Творці опери «Йов» - найчесніше та музично глибоко переглядають класичну форму ораторії та реквієму. «Йов» розвивається в дусі спільності і чистої віри у силу трансформації людського голосу», — наголосив у своєму відгуку член журі конкурсу Music Theatre NOW, драматург Кристіан Лада.

«Не існує простого шляху до розуміння біблійної «Книги Йова», збагнути її можна завдяки містичному осяянню, якому сприяють гармонійні фінальні музичні фрагменти останньої частини опери, а також заспокійлива віолончель Жанни Марчинської. Голоси співаків заявляють про себе на повну силу... Візуальна частина вистави вражає настільки ж сильно, наскільки і музична, підкорює своєю різноманітністю та імпровізаційністю. Відеорежисер Марія Волкова працює як із живим зображенням артистів на сцені, так із готовим відеорядом. Руки музиканта на піаніно нагадують пташине гніздо. Слідом за шумерськими дерев'яними скульптурами людей, що страждають, йдуть електричні іконостаси та обличчя акторів крупним планом у реальному часі, - пише критик Джон Йохалем для видання рагіегге.сот. - ... У «Нові» музика сама по собі і є дією, а «Йов»... втілює собою душу кожного, хто готовий долучитися до його життєвого паломництва».

Музичний та театральний критик Адріан Діманліг назвав оперу-реквієм однією з найцікавіших музичних подій, які йому доводилося відвідувати останнім часом. «Опера-реквієм «Йов» - це музична поема для хору... Композитори Григорів та Разумейко використовують фортепіано інновативно та креативно. Захопливий звуковий ландшафт вистави доповнюється винахідливим використанням голосів артистів: невеликий хор складається з яскравих вокальних індивідуальностей... Ця вистава вражає своєю аурою -інколи вона промовляє до тебе прямо в обличчя, а інколи делікатно обіймає тебе. «Йов» - це музичний театр, який вражає та змушує думати, цю виставу, на мою думку, обов'язково треба відвідати», - пише критик.

Коментарі
Автор(-и): Оксана Забужко / Розділ:

Громадсько-політичне видання ««І знов я влізаю в танк… /Вибрані тексти 2012-2016: статті, есе, інтерв’ю, спогади/»; автор: Оксана Забужко.

Висунуто Держкомтелерадіо України.

 

Книга «І знов я влізаю в танк…» Оксани Забужко

 

Коментарі
Автор(-и): Роман Бондарчук / Розділ:

Повнометражний ігровий фільм «Вулкан», автор-режисер: Роман Бондарчук.

Висунуто членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Сергієм Буковським.

 

Повнометражний ігровий фільм «Вулкан» Романа Бондарчука

 

Кінорежисер Роман Бондарчук
Кінорежисер Роман Бондарчук
Кіноафіша до фільму "Вулкан"
Кіноафіша до фільму "Вулкан"
Коментарі
Автор(-и): Ростислав Держипільський / Розділ:

Феєрія-бурлеск «Енеїда» за однойменною поемою І.Котляревського, арт-проект «Оскар і Рожева Пані» за Е.-Е. Шміттом, притча-ораторія «Вона ‑ Земля» за В.Стефаником, неоопера-жах «HAMLET» за В.Шекспіром; режисер-постановник Ростислав Держипільський.

Висунуто експертом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Олегом Вергелісом.

 

Режисер-постановник, з.а.України Ростислав Держипільський
Режисер-постановник, з.а.України Ростислав Держипільський
Коментарі
Автор(-и): Володимир Шейко / Розділ:

Аудіозаписи творів українських композиторів до Фонду Українського радіо, концертні програми 2013-2018 років; автор-виконавець: Володимир Шейко.

Висунуто Національною Спілкою композиторів України.

 

Аудіозаписи творів українських композиторів до Фонду Українського радіо, концертні програми 2013-2018 років Володимира Шейка

 

Коментарі