29 вересня Україна вшановуватиме жертв трагедії Бабиного Яру. Телеканал Суспільне Культура пропонує глядачам документальні фільми українських та іноземних режисерів про злочини Голокосту й людей, яким вдалося вижити в ті страшні часи.

 

О 09:35 — документальний фільм «Іспит на людяність».

 

Фільм режисера Олександра Шапіро «Іспит на людяність» — це розповідь про події, що відбувались на Вінниччині у 1941-1944 роках, під час Другої світової війни. Ризикуючи власними життям та свободою, прості українці рятували від знищення єврейські сім'ї. У стрічці зібрані спогади колишніх малолітніх в’язнів концтаборів та їх рятівників, розповіді дітей учасників страшних подій 80-річної давнини.

Читайте також: Тематичні проєкти до Дня захисників і захисниць — на телеканалі Суспільне Культура

 

О 10:25 та о 20:00 — документальний фільм «Ошукати Гітлера. Ті, що пережили Голокост». 

 

Фільм знято у 2019 році. Дві жінки й чоловік, які пережили Голокост, вирушають у подорож, щоб відповісти на питання, які хвилюють їх з часів Другої світової війни. Через 75 років вони подорожують Україною, Польщею, Литвою та Ізраїлем і роблять надзвичайні відкриття.  Максвелл цікавиться, що трапилося з немовлям, якого він врятував у лісі 1943 року, Хелен хоче дізнатися більше про долю свого брата, а Роуз повторює останні кроки жінки, яка врятувала їй життя. 

О 12:15 — документальний спецпроєкт «Голокост. Засвідчений злочин». 

Проєкт режисерки-документалістки Сніжани Потапчук голосами живих свідків Голокосту розповідає історії про виживання у гетто і тих, хто переховувався від окупантів. Герої фільму, які були дітьми під час Другої світової війни, діляться болючими спогадами про голод, загибель рідних під час масового знищення євреїв та відчайдушні спроби українців допомогти заручникам гетто попри смертельну небезпеку для себе.

 

О 13:15 — документальний фільм «Повернення до Рівного: Історія Голокосту». 

 

Шеллі Вайнер і Рая Кіжнерман живуть в Грінсборо, штат Північна Кароліна, але обидві ці доброзичливі бабусі народилися в галасливому місті Рівне. У 1941 році 20 000 євреїв жили в Рівному, але коли німецький вермахт і Ваффен СС увірвалися в місто, вони планували вбивство кожного єврея, який трапиться на їхньому шляху. Як Шеллі і Рая пережили погром — це історія, яку вони розповідають після того, як відвідали Рівне у 2013 році зі старими фотографіями та чудовими малюнками, виконаними на замовлення художницею Еммою Фік.

 

О 22:00 — Документальний фільм «Невидимки».

 

Берлін, 1943 рік. Нацистський режим офіційно оголосив столицю Рейху «вільною від євреїв». Однак у місті все ще перебуває 7000 євреїв, яким вдалося стати невидимими для влади. І тільки 1700 із них переживе війну. Стрічка «Невидимки» розповідає про долю чотирьох молодих євреїв, які вижили під час Голокосту в Берліні. Залишені напризволяще, вони щодня змушені приймати рішення, які можуть коштувати їм життя. Документальна драма Клауса Рафле заснована на інтерв'ю очевидців. Фільм розповідає їхні вражаючі, дуже емоційні історії в поєднанні з ігровими сценами й архівними кадрами.

Суспільне Культура — загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних і мистецьких подій країни та світу.

 

Джерело: Суспільне Мовлення