1 жовтня у День захисників і захисниць України по всій країні відбудеться масштабна хвилина мовчання в пам'ять про всіх загиблих українських воїнів. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Хвилина шани та мовчання пройде у неділю 1 жовтня о 9:00 на центральних площах та вулицях українських міст.

Він висловив сподівання, що така акція стане новою традицією в Україні.

«Цієї неділі, 1 жовтня, Україна вперше відзначить у нову дату день своїх захисників і захисниць. Усіх, хто бʼється заради держави. Усіх, хто додає сили Україні. Усіх, хто віддав своє життя заради України.

І цієї неділі вперше вся Україна на хвилину зупиниться, щоб мовчанням вшанувати подвиг наших людей, які загинули, захищаючи нашу державу та українців.

Хай це стане нашою новою традицією», — написав президент на своїй сторінці в мережі Інтернет.

Нагадаємо, з 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква та Православна церква України перейшли на новий церковний календар. Відповідні рішення церкви прийняли на синодах у лютому та травні 2023 року.

У липні Верховна Рада України проголосувала за законопроєкт, якимзмінила дати святкування державних свят, які прив’язані до церковного календаря.

Відтепер Різдво Христове в Україні святкуватимуть 25 грудня замість 7 січня. З 14 жовтня на 1 жовтня перенесли дату святкування Дня захисників і захисниць України, що пов'язано з українськими військовими традиціями вшанування Покрови Пресвятої Богородиці.

Крім того, з 28 липня на 15 липня перенесли дату святкування Дня української державності, коли вшановується пам'ять одного з творців давньої Київської держави рівноапостольного князя Володимира Великого.

Згідно з соціологічними опитуваннями, 63% українців підтримують перехід на новий церковний календар.

 

Джерело: Детектор-медіа