Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. До нього може долучитися кожен охочий, одягнувши вишиванку.

Святу передувала акція «Всесвітній день вишиванки», котру в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. До цього спонукав її друг Ігор Житарюк, який прийшов на пару у вишиванці. Леся запропонувала одногрупникам та іншим студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. Співзасновники Дня вишиванки надсилали листи до державних органів з проханням підтримати студентів у започаткуванні свята.

Так, нинішнього року перша леді Олена Зеленська зустріла свято День вишиванки у Сеулі, звідки передала привітання для українців. Вона опублікувала у соцмережах фотографії в ажурній сорочці кольору слонової кістки, прикрашеній білою вишивкою та прошвою. Її вона поєднала з модними широкими брюками та широким довгим поясом із китицями.

«Українські вишиванки на вулицях Сеула. Дбайливо привезені з дому, спеціально передані близькими, замовлені у місцевих майстрів, старовинні, з історією, та сучасні, які свою історію лише починають, – написала Зеленська. – Уявляю інші країни та міста світу зараз. Сьогодні вони більш кольорові та яскраві завдяки нашому Дню вишиванки, який тепер набув всесвітнього масштабу».

 

За матеріалами української Вікіпедії, unews24.online