Нинішнього рокуПремію імені Юрія Шевельова отримав письменник і перекладач Андрій Бондар за книжку «Ласощі для Медора». Володарями спеціальних відзнак Капітули премії цьогоріч стали Микола Рябчук та Станіслав Асєєв, Спеціальну відзнаку UA: Радіо Культура отримала Віра Агеєва.

Імена переможців традиційно стали відомі під час урочистої церемонії 17 грудня – в день народження мовознавця, історика української літератури, есеїста Юрія Шевельова. Лауреата оголосив декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександр Саврук.

До переліку фіналістів Премії імені Юрія Шевельова цьогоріч увійшли Андрій Бондар («Ласощі для Медора»), Павло Вольвач («20+1, або Земля мертвих») та Володимир Діброва («Свіжим оком. Тарас Шевченко для сучасного читача»).

Андрій Бондар – поет, прозаїк, есеїст, перекладач. Колумніст видань "Газета по-українськи" і “Збруч”. Автор поетичних збірок “Весіння єресь” (1998), “Істина і мед” (2001), “Примітивні форми власності” (2004), “Пісні пісні” (2014); збірок малої прози “І тим, що в гробах” (2016), “Церебро” (2018); книжок есеїстики “Морквяний лід” (2012) та “Ласощі для Медора” (2021). Переклав з польської твори Вітольда Ґомбровича, Міхала Вітковського, Павла Смоленського, Богдана Задури, Катажини Ґрохолі, Пйотра Заремби, Маріуша Щиґела, Юстини Соболевської, Вітольда Шабловського та ін. З англійської – праці Еда Стаффорда та Пітера Померанцева. Андрій Бондар – лауреат першої премії видавництва “Смолоскип” (1997) та премії “Книга року ВВС” в номінації “Есеїстика” за книжку “Церебро” (2018).

Цього року в межах Премії імені Юрія Шевельова також було вручено три спеціальні відзнаки. Спеціальну відзнаку Капітули отримав Микола Рябчук, почесний Амбасадор української есеїстики у світі, за книжку"Лексикон націоналіста та інші есеї".

Володарем ще однієї Спеціальної відзнаки Капітули за відданість правам людини і мужність письма став Станіслав Асєєв за книжку "Світлий Шлях": історія одного концтабору".

Також під час церемонії вдруге було вручено Спеціальну відзнаку UA: Радіо Культура. Ім’я її володарки оголосила виконавча продюсерка Радіо Культура, перекладачка та письменниця Ірина Славінська. Нею стала літературознавиця, професорка НаУКМА Віра Агеєва. Її книжка “За лаштунками імперії. Есеї про українсько-російські культурні відносини” наступного року прозвучить в аудіоформаті в ефірі Радіо.

 

Джерело: Буквоїд

На фото: Андрій Бондар