У Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая презентували виданий цими днями за кошти платників податків, у рамках обласної Програми підтримки видань творів місцевих авторів, альбом «Художники Закарпаття». Новодрук побачив світ у всеукраїнському видавництві «Карпати» до 75-ліття заснування Закарпатської обласної організації Національної Спілки художників України.

Презентуючи присутнім у залі музею видання голова обласної організації НСХУ народний художник України Борис Кузьма зазначив, що альбом умістив розповіді про усіх яскравих представників образотворчого мистецтва Закарпаття, котрі розвивали його упродовж останніх 75 років. Загалом – це 186 імен, серед яких 111 живописців, 28 графіків, 14 скульпторів, 32 майстри декоративно-прикладного жанру та один мистецтвознавець. Вони представлять різні покоління віртуозів пензля і різця – від фундаторів художньої школи Закарпаття Адальберта Ерделі і Йосипа Бокшая та їхніх послідовників Андрія Коцки, Золтана Шолтеса, Адальбетра Борецького, Ернеста Контратовича, Гаврила Глюка, Василя Свиди, Антона Кашшая, Федора Манайла – до сучасних грандів Володимира Микити, Івана Ілька, Бориса Кузьми, Василя Свалявчика, Золтана Мічки, Тараса Данилича, Івана Бровді, Емми Левадської, Петра і Степана Шолтесів, Тараса Усика, Богдана Коржа – та молодих дарувань, у яких найвидатніші роботи ще попереду. Третина представлених в альбомі митців, на жаль, уже пішла у Засвіти. Чимало художників виїхали жити до інших країн, але творчого зв’язку з рідним краєм, колегами по мистецькому цеху не втрачають.

«Ми намагалися зробити альбом цікавим, інформаційно насиченим та візуально привабливим для усіх поціновувачів мистецтва, яким пощастить мати його, адже наклад склав усього 300 примірників, – наголосив Б.Кузьма. – Окрім коротких життєписів авторів та фотовідбитків їхніх робіт, котрі найкраще засвідчують стиль того чи іншого художника, альбом містить чудову вступну статтю «Притягальність Карпатської палітри» авторства Олени Приходько та  Галини Рижової, яка є своєрідним інтелектуальним навігатором для пізнання як закарпатської школи живопису загалом, так і кожного митця зокрема».

Джерело: day.kyiv.ua.