Днями в Національному музеї літератури України відбулась презентація роману-перестороги Юрія Щербака «Мертва пам’ять: книга підсумків і пророцтв», який побачив світ у видавництві «Ярославів Вал» в 2021 році.

Як зазначив сам автор: «Усе, про що йдеться у цьому романі (я б назвав його радше «українським серіалом»), взято із живої сучасної української дійсності, яка своєю фантасмагорійністю, вибуховістю, неймовірністю, неочікуваністю та вигадливістю політичних інтриг, напруженістю сюжетів, пов’язаних із боротьбою за долю України, перевершує всі письменницькі фантазії. Ні Дж.Орвеллу, ні Ф.Кафці не могли наснитися реалії нашого державницького й суспільного життя…».

В романі описане майбутнє України, події 2045 року. Україна в окупації. Ворог не тільки узурпував владу, а й досяг, здавалося б, неможливого: в народу цілковито знищено пам’ять, він став елементарною біомасою. І за такої ситуації група сміливців починає боротьбу за визволення.

В презентації взяли участь директор видавництва «Ярославів Вал» Світлана Короненко, доктор філологічних наук Микола Сулима, журналіст і громадський діяч Богдан Горинь, уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь, мистецтвознавець Вадим Скуратівський, голова НСПУ Михайло Сідоржевський, поет Валерій Гужва, перекладач Сергій Борщевський, науковий редактор видання Микола Виноградов матері воїнів, що віддали життя за Україну в російсько-українській війні 2014-2021 рр., добровольці 90-ї бригади (90 ОАеМБ) та шанувальники творчості Юрія Щербака.

 

Прес-служба Національного музею літератури

Інформативно

Юрій Щербак очолював Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка з березні 2016 року по грудень 2019 року.