Журі оголосило лауреата VI Міжнародної премії імені Івана Франка. Про це стало відомо з онлайн-трансляції церемонії вручення нагороди, яка відбулась у Дрогобичі.

Премію отримав кандидат історичних наук, професор, колишній декан історичного факультету Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка Леонід Тимошенко за монографію«Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVII ст.)», яку подав Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка.

 

Лауреат премії отримав диплом, золотий знак і200 тисяч гривень грошової винагороди.

 

Міжнародна премія імені Івана Франка – найпрестижніша недержавна нагорода у галузі гуманітаристики. Її заснував у 2015 році онук письменника –Роланд Франко. Премією відзначають науковців, чиї праці стали вагомим внеском у розвиток соціально-гуманітарних дисциплін, мають міжнародне значення та ґрунтуються на засадах наукового осмислення історичних або сучасних процесів у культурі, політиці та суспільному житті України.

 

Організовує премію Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компонента проєкту EU4USociety, в партнерстві з Дрогобицькою міською радою, Львівською обласною державною адміністрацією, Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка, Державним історико-культурним заповідником «Нагуєвичі», Львівським товариством у місті Києві.

 

Додамо, цього року на преміюпретендували автори трьох монографій.

 

Минулого року преміюотримав доктор історичних наукІгор Сердюкза монографію«Маленький дорослий: Дитина й дитинство в Гетьманщині ХVІІІ ст.».

 

У 2019 році Марія Грацій Бартолініза монографію«Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Григорія Сковороди».

 

Джерело: Читомо