Київський політехнічний інститут незабаром відремонтує фасад корпусу, який прикрашає унікальне панно Федора Тетянича та вітражі. В університеті спростували інформацію, що роботу художника демонтують.

Про те, що КПІ планує ремонт, стало відомо з інформації на сайті ProZorro.

Якйдетьсяв описі тендеру,капітальний ремонт передбачає утеплення стін, капітальний ремонт покрівлі, заміну конструкцій зенітних ліхтарів та заміну вікон на металопластикові — для цього їх площу частково зменшать та закладуть газобетонними блоками. Загальний бюджет робіт ‑250 000 гривень.

Громадських активістів збентежило, що в документів не згадують про панно Федора Тетянича, яке вже давно потребує дбайливої реставрації. Проте в університеті заперечують, що знищать роботу українського художника-монументаліста.

«Адміністрація КПІ ім.Ігоря Сікорського повідомляє, що демонтаж вітражів у 18-му корпусі та мозаїчного панно Федора Тетянича не передбачено. Навпаки, адміністрація університету шукає підрядників та реставраційні рішення для збереження цього панно. Просимо не поширювати недостовірної інформації про ремонтні роботи 18-го корпусу», ‑ заявилина сайті університету.

Федір Тетянич ‑київський художник, поет і філософ. Був одним з піонерів перформенсу на території Радянського простору. У 1970-80 працював над монументальними роботами у різних містах України. В столиці його мозаїчні панно, зокрема, прикрасили станцію швидкісного трамвая, вестибюль заводу художнього скла, екстер'єр Дарницького торгового центру.

Панно на фасаді корпусу радіоелектроніки КПІ він створив у 1980 році. Останні роки робота митця перебуває в незадовільному стані. Окремі деталі погано закріплені та можуть становити загрозу для людей.

 

На фото: Мозаїка Федіра Тетянича «Україна молода»

Автор: Ольга Ліцкевич

Джерело:suspilne.media 

 

p.s. Дивись на сайті рецензію «З ковтком життєвого повітря. Що постає зі сторінок, які повертають імена талановитих і… забутих» Т.Головка.