Шведська академія оголосила ім’я лауреата Нобелівської премії 2020 року в галузі літератури. Лауреати будуть запрошені на церемонію нагородження та банкет в наступному році через ситуацію з коронавірусом.

Переможницю оголосили під час онлайн-конференції 8 жовтня.

В цьому році премію отримала американська поетеса Луїза Глюк.

Глюк присудили премію «за її безпомилковий поетичний голос, який із суворою красою робить індивідуальне існування універсальним».

Згідно із заповітом Альфреда Нобеля, премія у цій номінації повинна присуджуватися авторові «кращого літературного твору ідеалістичної спрямованості».

Нобелівська премія в галузі літератури 2018 року була присуджена польській письменниці і поетесі Ользі Токарчук, австрійський драматург Петер Хандке отримав премію 2019 року.

Зазначимо, що завтра в Осло назвуть лауреата премії миру.

Нагадаємо, Нобелівську премію з хімії отримали Еммануель Шарпантьє і Дженніфер А.Дудна.

Крім того, премію в галузі фізіології і медицини отримали Харві Дж.Альтер, Майкл Хоутон і Чарльз Райс.

Також премію з фізики отримали Роджер Пенроуз, Рейнхард Гензель і Андреа Гез.

Джерело: ukrreporter

 

Довідково

Луїза Ґлюк (англ. Louise Glück, нім. вимова: 22 квітня, 1943 р., Нью-Йорк, США) ‑ американська поетка та есеїстка. Вона здобула чимало значущих літературних премій у США, зокрема Національну гуманітарну медаль, Пулітцерівську премію, Національну книжкову премію, Національну премію гуртків критиків книг та Премію Боллінґена. З 2003 по 2004 рік була поетом-лауреатом США. Ґлюк часто згадують як автобіографічну поетку; її роботи відомі своєю емоційною напруженістю та тим, що часто спирається на міфи, історію чи природу, щоб розмірковувати про особистий досвід та сучасне життя.

Ґлюк народилася у Нью-Йорку і виросла на Лонг-Айленді. Почала хворіти на нервову анорексію ще в середній школі, однак згодом подолала хворобу. Ґлюк навчалася у коледжі Сари Лоренс та Колумбійському університеті, але так і не отримала науковий ступінь. Окрім письменницької кар'єри, вона читає курс лекцій про поезію у кількох навчальних закладах.

У своїй роботі Ґлюк зосередилася на висвітленні аспектів травми, бажання та природи. Досліджуючи ці широкі теми, її лірика стала відомою своїми відвертими виразами смутку та замкнутості. Критики також зосереджували увагу на її створенні поетичного образу та взаємозв'язку між автобіографією та класичним міфом.

Нині Ґлюк є ад'юнктом в Єльському університеті. Мешкає у Кембриджі, штат Массачусетс.

 

На фото: промо-плакат Шведської академії з портретом Луїзи Ґлюк.