Мета проведення Міжнародного літературного конкурсу «Україна в барвах слова» ‑ сприяти вихованню патріотизму, національної свідомості, власної гідності, поваги до людини; підтримка й популяризація української мови, літератури, культури; активізація творчого потенціалу дітей та молоді.

Основне завдання Конкурсу ‑ утвердження державного статусу української мови серед учнівської молоді та піднесення її престижу; підтримка та сприяння вдосконаленню творчих здібностей; налагодження контактів із обдарованою молоддю та урізноманітнення форм музейної роботи; формування молодої генерації творчої еліти України.

Співорганізаторами Конкурсу стали: Національний музей літератури України, Національна спілка письменників України, Київська організація Національної спілки письменників України, Товариство зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ».

Партнерами  Конкурсу виступили: Всеукраїнське товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та Благодійний фонд «Серце до серця».

Конкурс проводиться з 1 липня по 9 листопада 2020 р.

Участь у конкурсі є добровільною і безкоштовною.

Учасники Конкурсу: учні й вихованці загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів України та з інших країн. Вік учасників: 10–16 років.

До участі в Конкурсі приймаються твори українською мовою у двох номінаціях «Проза» та «Поезія» (обсяг – до 5 сторінок друкованого тексту, шрифт Times New Roman, кегль 14, міжрядковий інтервал 1,5; усі поля – 2см).

Роботу можна надіслати до 10.10.2020 (включно) на електронну адресу: barvy.slova@gmail.com, вказавши в листі ПІБ, вік, місце проживання, навчальний заклад та контактні дані для зв’язку.

Роботи, надіслані після зазначеного терміну, розглядатися не будуть.

Рекомендовані теми (за бажанням): історія України, краса рідного краю, земля моїх батьків, традиції та культура рідного народу чи вільна тема.

Подавати можна оригінальну роботу, яка не брала участі в інших конкурсах та не була друкована раніше.

З метою організації, проведення та підведення підсумків Конкурсу створюється організаційний комітет та журі, до складу яких входитимуть представники від організаторів, партнерів Конкурсу та громадських організацій, а також кваліфіковані педагоги-філологи м. Києва (за згодою).

Персональний склад журі Конкурсу, який формується за поданням організаторів та партнерів, затверджується наказом Національного музею літератури України.

Підведення підсумків Конкурсу та нагородження відбудеться 9 листопада 2020 року, у День української писемності та мови, у Національному музеї літератури України за адресою: м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 11 (станція метро «Театральна»).

Усі учасники Конкурсу отримають дипломи й подарунки від партнерів, а призери та володарі «Гран-прі» – почесні відзнаки та унікальну можливість опублікувати творчі роботи в спеціальній збірці музею.

 

Джерело: Національний музей літератури України