Як стало відомо з офіційних джерел, на 102 році життя помер видатний вітчизняний науковець, президент Національної академії наук України, Герой України Борис Патон.

Борис Євгенович Патон ‑ видатний учений у галузі зварювання, металургії і технології металів, матеріалознавства. Йому належить авторство багатьох основоположних досліджень і створених на їх основі високих технологій.

Борис Патон творчо розвинув ідеї, започатковані його батьком ‑ академіком Євгеном Патоном, засновником Інституту електрозварювання.

Світову славу Борису Патону принесли різнобічна та надзвичайно плідна наукова й інженерна діяльність, намагання спрямувати фундаментальні наукові дослідження на вирішення різноманітних суспільних проблем.

Понад шість десятиліть Борис Патон очолював всесвітньо відомий академічний Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона. Саме під його керівництвом в Інституті було проведено глибокі дослідження й отримано вагомі результати в розробці прогресивних технологій нероз'ємного з'єднання й обробки металів і неметалів у різних умовах і середовищах. До них належать зварювання і наплавлення під флюсом, зварювання в захисних газах суцільним і порошковим дротом, електрошлакове зварювання, стикове зварювання оплавленням, газотермічне напилювання, променеві технології та інші процеси.

Понад півстоліття Борис Патон обіймав посаду президента Національної академії наук України. Під його керівництвом Національна академія зробила вагомий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток незалежної Української держави.

З кінця 60-х і до останнього часу Борис Патон був головою Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки. Робота Комітету під його началом спрямовувалась на реалізацію інноваційної політики держави, впровадження в практику ефективних науково-технічних розробок, а також на заохочення вчених і фахівців до активного розвитку науки і техінки.

За видатні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку науки Борис Патон був удостоєний високих звань, вітчизняних державних нагород, міжнародних відзнак.

 

Члени Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка висловлюють щирі співчуття рідним і близьким Бориса Євгеновича Патона. Пам’ять про нього буде завжди жити в наших серцях. Поділяємо Ваші біль та горе.

Нехай покійному земля буде пухом, а Господь дарує Царство Небесне та вічний спокій його душі!