До Дня пам’яті жертв Голодоморів президент Зеленський відзначив орденом княгині Ольги III ступеня історикиню Енн Еплбаум та режисерку Аґнєшку Голланд. Про це йдеться в указі президента про відзначення державними нагородами України.

Згідно з указом, нагороди присуджені за вагомий внесок у вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу — Голодомору 1932-1933 років в Україні та подвижницьку діяльність, спрямовану на висвітлення правди про Голодомор.

Енн Еплбаум — американська історикиня, письменниця та журналістка єврейсько-польського походження.

За книжку Gulag: A History (Історія ГУЛАГу) отримала Пулітцерівську премію та британську премію Даффа Купера.

Працю Red Famine: Stalin’s War on Ukraine (Червоний голод. Війна Сталіна проти України) відзначили премією Купера та премією Гелбера. Також книжка потрапила до короткого списку канадської премії Cundill History Prize.

Аґнєшка Голланд — польська режисерка, Голова європейської кіноакадемії, лауреатка «Золотого глобусу», двократна номінантка на премію «Оскар».

Режисерка історичного фільму «Ціна правди» — про валлійського репортера, який вперше у західній пресі заявив під власним ім’ям про український Голодомор. Прем’єра стрічки відбудеться 28 листопада 2019 року.

Джерело: chytomo