12 листопада о 16:00 відбудеться творчий вечір Любові Карпенко «Моя осінь така промениста…», де будуть презентовані книги письменниці «Зоряне літо» (Ніжин, 2019) та «Краю мій: дитячі вірші, оповідання та казочки» (Ніжин, 2018). Любов Карпенко (м.Ічня, Чернігівщина) – авторка талановитої патріотичної, релігійної, крайобразної, любовної лірики, чудових творів для дітей, її перу належать 17 поетичних збірок (зокрема 6 для дітей), а також збірка пісень «Мелодії душі на струнах серця». І хай за яку тему береться поетеса, її рядки завжди випромінюють любов – до коханої людини, до ближніх – дорослих і малих, до України, до Бога, до кожного Божого створіння. До участі у вечорі, приуроченому до ювілею Любові Карпенко, запрошено письменника, лауреата Шевченківської премії Михайла Слабошпицького, Станіслава Шевченка, Ганну Арсенич-Баран, Марію Морозенко, Тетяну Чумак, Аллу Дибу, Олену О’Лір та інших. Звучатимуть пісні бардеси Оксани Чайки.

 

13 листопада о 12:00 запрошуємо на поетичні читання до 80-річчя поета і прозаїка, одного із чільних представників так званої «пізньошістдесятницької» генерації і дисидентсько-самвидавного руху в Україні, почесного доктора Львівського національного університету імені Івана Франка, поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Ігоря Калинця.

 

15 листопада о 16:00 відбудеться презентація тетралогії Анатоля Франса «П’єрова книга» в перекладі лауреата Шевченківської премії та премії імені Максима Рильського, засновника школи українського перекладу Григорія Кочура та перекладача Івана Рябчія (редактор та перекладачка деяких віршів – Олена Бросаліна). Книга французького письменника-інтелектуала, лауреата Нобелівської премії вперше перекладена українською мовою і побачила світ завдяки зусиллям директорки літературного музею імені Григорія Кочура Марії Кочур. Ця книга – останній прижиттєвий роман французького письменника-філософа про свої дитячі та юнацькі роки.

 

Виставки

Експонуються:

літературно-мистецька виставка «Моя любове, ти як Бог…» присвячена ювілею Дмитра Павличка – його 90-річчю. Дмитро Павличко знаний сьогодні в усьому світі як один з найбільших ліриків не тільки української а й світової літератури, як незборимий захисник незалежності української держави, як визначний політичний діяч сучасності. Він – один з найкращих інтерпретаторів світового сонету українською мовою, автор яскраво самобутнього власного сонетарію. Його залюбленість у класичні форми віршування, привнесення в українську поезію таких різьблених форм як рубаї, двострофні, тристрофні вірші дала підставу дослідникам називати його гранословом (таку назву мала його етапна збірка «Гранослов», 1968 р). Виставка має на меті відтворити повногранність творчої індивідуальності Дмитра Павличка, починаючи з раннього періоду, що завершився збіркою «Гранослов» (1968). Унікальні експонати з фондів Національного музею літератури України: рукописи поета, оригінальні фотографії різних років, в тому числі й неопубліковані, першодруки видань його поезій, прози, наукових праць, книги з дарчими написами поета діячам української культури, також музею літератури  створюють яскраву картину натхненної і водночас каторжної праці митця над словом.

Прес-служба музею літератури