У Національному музеї «Київська картинна галерея» відкрилася ретроспективна виставка «Земля моя ‑ краса моя» пейзажів народного художника України Івана Марчука.

На виставці представлено понад 50 полотен авторської техніки «пльонтанізм», які художник почав створювати з 1972 року. У експозиції ‑ як хрестоматійні добре відомі твори, так і абсолютно нові, щойно створені. Нагадаємо, серія «Пейзаж» є одним з 13 творчих циклів відомого на увесь світ художника.

Виставку можна відвідати до 31 січня 2019 року. Національний музей «Київська картинна галерея», м. Київ, вул. Терещенківська, 9.

 

Довідково

Іван Марчук народився вМоскалівці(ґміна БілозіркаКременецького повітуВолинського воєводства,Польська республіка; нині село Лановецького району Тернопільської області) в родині відомого на всю округу ткача.

Після закінчення семирічної школи вступив до Львівського училища прикладного мистецтва імені Івана Трушана відділ декоративного розпису, де навчався протягом 1951-1956 років (викладачі Карло Звіринський, Олекса Шатківський, Н.Сукачова). Після служби в армії продовжував навчання на відділі кераміки Львівського інституту прикладного мистецтва, який закінчив 1965 року (викладачі Роман Сельський, Данило Довбошинський).

У 1965-1968 роках працював у Інституті надтвердих матеріалів НАН України, у 1968-1984‑на Київському комбінаті монументально-декоративного мистецтва.

З 1984 року‑ на творчій роботі.

У 1989-2001 роках мешкав у Австралії, Канаді й США. У 1990 році Марчук відвідав Україну й відбулася його перша офіційна виставка у Києві‑у Державному художньому музеї українського образотворчого мистецтва (нині Національний художній музей України).

Живе та працює в Києві.

Відзначений Національною премією України імені Тараса Шевченка 1997 року за цикл картин «Шевченкіана», «Голос моєї душі».

 

Джерело: espreso.tv