У 2002 році з метою увіковічення пам’яті неповторного поета-лірика, драматурга, дитячого письменника, публіциста та великого патріота України, уродженця Сумщини та підтримки кращих зразків лірики в сучасній українській літературі, громадська організація «Сумське земляцтво у м.Києві» заснувала Всеукраїнський літературний конкурс імені Олександра Олеся.

Все своє життя О.Олесь, поет високого громадянського звучання, проникливий лірик, видатний майстер поетичного слова, присвятив літературній діяльності.

Сімнадцять років поспіль Сумське земляцтво шукає талановитих ліриків сучасності, щоб осяяти їхню творчість ім’ям Олександра Олеся.

За ці роки переможцями конкурсу вже стали не тільки уродженці Сумщини, а й інших регіонів України. Це – Володимир Мордань, Юрій Назаренко, Людмила Овдієнко, Олександр Вертіль, Олекса Ющенко, Антонія Цвіт, Михайло Пасічник, Микола Гриценко, Анатолій Матвійчук, Наталка Поклад, Лілія Золотоноша, Іван Головченко, Борис Олійник, Степан Дупляк, Олександр Мороз та інші талановиті й колоритні автори.

Минулого 2018 року лави переможців поповнив Михайло Шевченко (за збірку поезії «Прихиляю тобі небеса»).

До складу літературного журі входять талановиті письменники, авторитетні митці – члени Сумського земляцтва.

Основний критерій присудження винагороди – справжній спалах інтимної лірики в українських традиціях.

Переможця, якого щорічно визначають у листопаді, напередодні дня народження Олександра Олеся, нагороджують дипломом та медаллю із врученням грошової винагороди. Церемонія нагородження відбувається за участю представників Сумського земляцтва.

Запрошуємо всіх бажаючих надсилати свої книги про любов на конкурс імені Олександра Олеся.

Вимоги: українська мова, книжки мають бути видрукувані не раніше, як за три роки до подання. Допускається як висунення від творчих спілок та громадських організацій, так і самовисунення із обов’язковим зазначенням координат автора.

Свої книжки  лірики подають особисто чи надсилають поштою на адресу ГО «Сумське земляцтво у м.Києві».

 

Інформаційний центр земляцтва