В заключний день 26 Book Forum Олег Сенцов презентував свою нову книжку «Маркетер», написану під час незаконного утримання у російській колонії. Під час заходу говорили про силу тексту як явища літературного та правозахисного, про 86 українців, ув’язнених в Росії, і більше 200 у полоні на території Окупованого Донбасу, про власне пережиття непростої історії нашої країни.

 

На презентації книги також були присутні головна редакторка «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка, віце-президентка Українського ПЕН Тетяна Терен, письменник, президента Українського ПЕН Андрій Курков, акторка Римма Зюбіна, керівниця Центру громадських свобод Олександра Матвійчук.

 

«Я давно запланував книгу «Маркетер», вона довго визрівала. Коли у працівників колонії був період «зимових канікул», я зрозумів, що час цієї книжки настав. І так співпало: 11 оповідань з’явилось за 11 вихідних днів. Ця книжка в деякій мірі є продовженням «Жизні», де йшлося про моє дитинство, – тут описані 90-ті, мої студентські роки. Але водночас вона інша, бо у «Жизні»  фокус був на мені (розповідь велася від мого імені), а у «Маркетері» – на моїх друзях, знайомих» – зазначив Сенцов .

 

Також автор розповів про назву книги: «У «Маркетері»  – 93-й рік, я приїхав із села, вступив у Сімферопольський ВНЗ на маркетинг. Але ніхто з нас, студентів, не знав, на кого ми вчимося – слова «маркетолог» не існувало, тому ми називали себе «маркетерами». У книжці буде детально описано про те, як ми стали «маркетерами» і не стали «маркетологами»».

 

Під час презентації Сенцов поділився своїми творчими планами на майбутнє: «Є рукописи – готові тексти, – які планую за рік презентувати у Львові. Зокрема, про роки полону. Не люблю загадувати на тривалий час, але такі плани є.  У мене зараз є 15 зошитів з моїми щоденниками, оповіданнями, рефлексіями».

 

Джерело: «Видавництво Старого Лева»