Стали відомі цьогорічні лауреати премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності. Їхні імена озвучили під час засідання комітету з премії у Держкомтелерадіо.

Номінація «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації»

Перемогу здобув Олег Романчук, шеф-редактор журналу «Універсум» за статтю «Україна і Росія є несумісними системами», опубліковану в журналі «Країна» (№ 34) 8 вересня 2016 р.

Члени комітету відзначили, що в цій роботі автор аналізує причини нинішнього українсько-російського протистояння, порушує і водночас дає відповідь на важливі для державного будівництва питання. Зокрема, чи готове українське суспільство до відвертої розмови про себе? Що мають робити українські політики-державники, щоб вистояти і перемогти?

Номінація «За кращий твір у телевізійній сфері»

Премію отримала редакторка відділу авторських програм телеканалу Дніпровської міської ради «ДніпроTV» Людмила Загоскіна за телевізійний твір «Прадавнє небо України».

Яскравий фільм у поетичній манері розповідає про те, як розуміли зоряні таємниці, закономірності руху і взаємодію Сонця, Землі, Місяця, планет та зірок наші предки, і що залишилося від того у сучасній українській культурі.

Номінація «За кращий твір у радіомовній сфері»

Перемогли заслужена журналістка України, авторка сценарію і режисерка документально-художнього радіофільму «Валерій Марченко. Дорога до вічності» Нелля Даниленко та звукорежисерка цього фільму Олена Єфимчук.

Ця робота увійшла до започаткованого Даниленко циклу радіофільмів «Світочі епохи» – радіопортретів видатних українців. У висунутому на здобуття премії радіофільмі розповідається про політв’язня радянських концтаборів, який виступав проти русифікації України, за право кожної людини на власну гідність і свободу, за незалежність України. Радіофільм транслювався в 2018 році в ефірі UA: Радіо Культура та UA: Українське радіо.

Номінація «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері»

Комітет обрав книжку науковців Львівського національного університету ім.І.Франка Галини та Андрія Яценків «Публіцистика Івана Франка», видану університетом 2017 року.

Видання знайомить читачів із основними ідейно-концептуальними засадами та тематично-змістовими моделями публіцистики Івана Франка. Воно допомагає осмислити знакові та невідомі статті Франка в сучасному контексті та зрозуміти, чому почалася війна на Сході України, чого бракує українцям для економічного буму, як регулювати світові еміграційні процеси, куди прямує сучасна Україна тощо.

Усього комітет розглянув 23 роботи, подані на здобуття премії у чотирьох номінаціях, та відзначив їхню високу якість і відповідність положенню про премію.

Премію ім.Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року. Її присуджують щороку до дня народження Івана Франка, 27 серпня. Грошовий розмір премії – по 10 тис. грн у кожній номінації.

Премією відзначають авторів нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

 

За повідомленням прес-служби

Держкомтелерадіо