У середу, 24 квітня, о 19:00 на сцені Будинку звукозапису Українського радіо прозвучить знаменитий “Реквієм” Вольфганга Амадея Моцарта. Виконають останнє й незавершене творіння композитора Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо (художній керівник та головний диригент оркестру ‑ Володимир Шейко) та Академічний хор (художній керівник і головний диригент ‑ Юлія Ткач). У мистецькому проекті також візьмуть участь солісти Національної опери України: Сусанна Чахоян, Ірина Петрова, Олександр Чувпило та Сергій Магера.

 

"Особисто мене творчість Вольфганга Амадея Моцарта приголомшує й дивує. Це була людина з майбутнього, начебто обмежена шорами минулого, ‑ ділиться художній керівник і головний диригент Симфонічного оркестру Українського радіо Володимир Шейко. ‑ Він явно був геніальним творцем із романтизму, а не з класицизму. Тому я відчуваю, як він долає обмеження й умовності музичних засобів класицизму того часу. Виконуючи або слухаючи "Реквієм", усвідомлюєш, що людина має велику силу творити, спілкуючись із Богом. Недарма кажуть, що руку генія спрямовує Бог. Ми потрапляємо в зовсім інший всесвіт із його розумінням і відчуттям  високого. Ми ставимося до виконання не суто технічно, а величезною мірою  особисто, тому я сподіваюся, що слухачі щиро сприймуть цю піднесену музичну молитву!"

 

Глибокий посил "Реквієму" трансформує значення заупокійної меси в сакраментальну концертну форму. Виконання його в цей час є тематичним для Страсного тижня, що передую Великодню, а також присвячене пам’яті жертв Чорнобильської трагедії.

 

Радіослухачі зможуть почути концерт у записі 8 травня о 19:00 на UA: Радіо Культура.

 

Нагадаємо, 9 березня художнього керівника та головного диригента Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо Володимира Шейка нагородили Національною премією України імені Тараса Шевченка.

 

Прес-служба Суспільного ТВ