16 квітня о 16:00 в рамках міжнародного культурологічного проекту “Від бабусі з любов’ю”, буде проведено мистецький захід “І знову настала чарівна весна” (куратор проекту Валерія Левківська). Підготували цей мистецький захід студія  народної пісні Національного Університету Технологій і Дизайну “Червона калина”, під керівництвом лауреата українських та міжнародних конкурсів, співачки Тетяни Кисляк, разом із етномайстернею  Валерії Левківської  та молодшою групою етноклубу  “Коло” (школа 11, Київ). На гостей свята чекають веснянки, Кривий танок, весняні забави дітей та молоді. Ми відтворимо гарний, ніжний, дивовижної краси, великого змісту обряд першого закосичення, дуже важливий для духовного розвитку кожної дівчинки 5-7 років. Фотосесія біля скрині музею завершить свято. Буде весело і цікаво!

Учасники заходу: Товариство «Україна-Світ», Український Цент Культурних Досліджень, Етноклуб «Коло».

17 квітня о 14:00 відбудеться презентація нової книги-історичного роману письменника, краєзнавця, публіциста Володимира Святненка «Самурай. Українська історія». Презентація пройде у формі фольклорно-етнографічного дійства, де будуть представлені елементи японської та української культури. Серед відвідувачів заходу будуть письменники, журналісти, літературознавці, японознавці, науковці.

 

18 квітня о 16:00  в рамках Міжнародної конференціі «Фольклор – стратегічний ресурс нації», яку проводить Міністерство Культури України спільно із Інститутом філології КНУ імені Тараса Шевченка відбудеться Фольклорний практикум із вивчення веснянок та постових пісень. Ви зустрінетесь із фольклорними колективами “Льонок” (с.Луб’янка Васильківського р-ну Київської обл.), “Червона калина” (с.Лука Києво-Святошинського р-ну Київської обл.) та з автентичною виконавицею Любов’ю Федьків (с.Вовче Турківського р-ну Львівської обл.). Ви зможете послухати та повчити традиційні пісні, які виконували у весняний період у цих місцевостях. Запрошуємо всіх, хто  цікавиться традиційною українською культурою.

 

18 квітня о 17:00  відбудеться презентація вибраної прози і публіцистики Максима Рильського «І розіллється знов медами!.. Вибране: публіцистика, есеїстика, проза». У цій збірці М.Рильський прозаїк і публіцист. Саме ці грані таланту Максима Рильського зібрані у книжці. Починаючи від ранніх ідилій та фантазій 16-18-ти річного юнака, надрукованих в часописі «Українська хата» до майже чотирьохрічного циклу «Вечірніх розмов» 1960-х у газеті «Вечірній Київ» на теми, що хвилювали суспільство. М.Рильський був палким публіцистом у роки війни, вибагливим і невтомним літописцем у мирний час. Поет завжди перебував у вирі життя, серед людей, яких любив пристрасно і щиро. Читаєш – і потрапляєш в наше сьогодення! Ініціатори видання: Родинний фонд Максима Рильського «Троянди й виноград» та Київський літературно-меморіальний музей М. Т. Рильського.

До участі запрошені: Дмитро Павличко, Микола Жулинський, Павло Мовчан, Максим Стріха, Віра Агеєва, Василь Шевчук, Олег Наливайко, Богдан Червак, Максим Рильський (онук). Ведучий: письменник, літературний критик, видавець, лауреат Шевченківської премії Михайло Слабошпицький.

 

Виставки

 

Експонуються:

літературно-мистецька виставка «Наш Микола Гоголь», з нагоди 210-річчя з дня народження Миколи Гоголя. Виставка має на меті показати раритетні видання, зібрані музеєм упродовж багатьох років. Експозиція презентує прижиттєві видання Миколи Гоголя, першодруки його творів, рідкісні видання. Окрасою й душею виставки є автографи Миколи Гоголя з фондів Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, зокрема фольклорні записи, виписки із журналу «Про зміст восьми слів преосвященного Інокентія про гріх», листи до батьків 1820-1825 рр. Широко представлено твори Миколи Гоголя, видані в роки незалежності України, у яких він залишив нам у спадок оповитий легендами та повір’ями поетичний образ України.

Виставка «З книжкової полиці: книги Івана Андрусяка». Це вже третя виставка у рамках літературно-мистецького проекту «З книжкової полиці», який має на меті популяризувати сучасну українську літературу для дітей. Іван Андрусяк – один із улюблених письменників української дітвори, цьогорічний лауреат премії імені Лесі Українки за книги «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг». На виставці представлено  книги, які відзначені найвищою державною нагородою в галузі дитячої літератури, а також інші книги видавництва «Фонтан казок»: «28 днів із життя Бурундука», «Стефа і Чакалка», «М’яке і пухнасте», «Чупакабра та інші зайчики», «Усе солодший сад» та книги інших видавництв («Навчальна книга – Богдан» (м.Тернопіль), «Грані-Т» (м.Київ). Для відвідувачів книги оживають завдяки ілюстраціям художників: Оксани Липки (до книги «Магазин невидимих речей»), Ольги Кузнецової (до книг «Зайчикова книжечка» та «Третій сніг»), Юлії Пилипчатіної (до книги «Зайчикове Різдво»), Марти Кошулінської (до книги «Усе солодший сад»// «Чупакабра та інші зайчики»). Нашими партнерами стали видавництво «Фонтан казок» та Центральна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка м.Києва. Невід’ємним розділом виставки є інтерактивні зони для гри та відпочинку наших маленьких гостей. Як завжди, дітей чекає куточок художника, де вони мають змогу відтворити свої дитячі рефлексії від побаченого і почутого. Новинкою цієї виставки є розділ «Книжкова полиця для батьків», яка надає можливість батькам пізнати Івана Андрусяка не тільки як автора прекрасних творів для дітей, про якого кажуть: «справжнісінький дитячий письменник; розбишацький і позитивний, веселий і кумедний; він любить дітей і пише для них…», та видавця книг для малечі (як головний редактор видавництва «Фонтан казок»), а й як знаного поета, прозаїка, перекладача та літературного критика.

Виставка експонується на Дитячому майданчику, який обладнано  за сприяння друга музею Леоніда Соколова та Благодійного фонду «Серце до серця».

Виставка триватиме впродовж квітня-травня цього року.

 

Виставка картин пам’яті видатного українського живописця радянського періоду, майстра пейзажу Матвія Когана-Шаца. Матвій Борисович Коган-Шац народився у 1911 році у Могилів-Подільському і помер у Києві у віці 78 років, де і писав свої неперевершені пейзажі, за які ледь не постраждав, бо вони не зображали індустріально-господарську дійсність радянської держави і не оспівували її. Написані у реалістичному стилі, спокійні та урівноважені, вони передавали красу оточуючого, зовсім не екзотичного, але такого привабливого українського ландшафту. Без жодного перебільшення Матвія Когана-Шаца можна віднести до плеяди художників, твори яких заслуговують уваги, у чому ми запрошуємо переконатися, відвідавши виставку. На виставці буде представлено більше ніж 30 найкращих робіт художника, які знаходяться у приватних колекціях. Роботи Матвія Когана-Шаца представлені також у Національному художньому музеї України, Національному музеї Тараса Шевченка, Бердянському, Миколаївському, Полтавському художніх обласних музеях та Алупкінському палаці-музеї. Ініціатором виставки виступила ВГО «Спілка християнських письменників України». Виставка експонується з 02 по 21 квітня.

 

Джерело: прес-служба музею