Переважною більшістю голосів журі відзначило книжку Анатолія Григорука «Перша доріжка в небо»(К., «Час майстрів», 2017).

«Справжня література повинна бути про людину, про дитину, про людську душу», ‑сказав письменник в одному з інтерв´ю BBC. І саме так можна означити ті 23 оповіді, які складають книжку. 23 сюжети, герої яких діти ‑в полі своїх радощів і турбот, прикростей і драм, гіркоти і щастя. 23 сюжети, які дають росту дитячій душі.

Оповідання Анатолія Григорука торкають однаково і дитину, й дорослого, ‑ а це одна з ознак добротної художньої літератури для дітей. Окремої уваги заслуговує мова автора: соковита й жива, динамічна й легка, вона є взірцем майстерного володіння словом.

«Справжні алхіміки не перетворюють свинець у золото, вони перетворюють світ у слова», ‑сказав Вільям Х. Гасс. Та мені здається, обернене твердження теж правдиве: слова перетворюються у світ, і творять світ, якщо ти – Майстер.

Літературну премію ім. Платона Воронька засновано 2018 року, з ініціативи творчого об´єднання дитячих письменників НСПУ. Це перша і єдина відзнака Національної Спілки письменників України за письмо для дітей. Створена з метою виокремлення найкращих здобутків вітчизняної дитячої літератури та визначення орієнтирів для тих, хто в ній працює. Голова журі премії – Тамара Коломієць.

Вручення Премії відбулося в Національному музеї літератури України за сприяння музею та Фундації Тамари Коломієць «Новотвір».

 

Джерело: Буквоїд

 

На фото: палітурка книжки Анатолія Григорука «Перша доріжка в небо», відзначеної премією імені Платона Воронька 2018 року.