Президенту НАН України,

академіку НАН України

Патону Б.Є.

 

 

Вельмишановний Борисе Євгеновичу!

 

Мені надзвичайно приємно від себе особисто і від членів Комітету з Національної премії України імені Тарас Шевченка привітати з чудовою, неймовірно-прекрасною датою у Вашому житті ‑ зі 100-річчям з Дня народження, яке відзначатиметься 27 листопада 2018 року на найвищому державному рівні.

Ваш історичний внесок у розвиток вітчизняної науки як вченого, так і багатолітнього керівника Національної академії наук України важко переоцінити.

Окремо зазначу, що застосування методів з'єднання живої тканини у практичній медицині, винайдених під Вашим керівництвом фахівцями очолюваного Вами Інституту електрозварювання ім.Є.О.Пагона спільно з вченими-медиками, особливо цінне для мене як лікаря, котрий розуміє вагу наукового відкриття у збереженні тисяч людських життів!

Окремої оцінки заслуговує Ваша багатолітня праця на посаді президента Академії наук України. Завдяки умінню об'єднати колективи академічних інститутів, що входять до складу НАН України, Академія під Вашим керівництвом стала одним із найбільших наукових центрів Східної Європи, яку знають і поважають в усьому світі.

Божою ласкою, вельмишановний Борисе Євгеновичу, сьогодні Ви святкуєте свій столітній ювілей, демонструючи нев'янучість духу і стійкість характеру, з незгасимою енергією впевнено торуєте шлях у майбутнє для нинішніх і прийдешніх поколінь українців.

Нехай міцне здоров'я, бадьорість духу і творче натхнення сприяють у Вашій благородній місії ‑ сіяти навколо добро і робити наше щоденне життя кращим!

З роси й з води Вам на многая літа!

 

 

                                  З глибокою повагою                                          Юрій Щербак