Нагадаємо, цей самобутній режисер, художній керівник Івано-Франківського музично-драматичного театру ім. І.Франка цьогоріч номінується на здобуття Шевченківської премії за чотири(!) свої резонансні постановки: феєрія-бурлеск «Енеїда» за однойменною поемою І.Котляревського, арт-проект «Оскар і Рожева пані» за Е.-Е. Шміттом, притча-ораторія «Вона Земля» за В.Стефаником і неоопера-жах «HAMLET» за В.Шекспіром (переклад Ю.  Андруховича). До речі, ця остання вистава дійшла до фіналу І Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «Гра» (і нині змагається у номінації «Експрементально-пошукова вистава» разом із постановкою «Під небом синім», здійсненою у Національній опереті Тамарою Труновою, а хто з митців переможе, ми будемо знати вже 30 листопада ) ‑її можна буде подивитися 25 листопада у Києві на «Сцені 6».

«Гамлет» є копродукцією з формацією NOVA OPERA, композитори ‑Роман Григорів та Ілля Разумейко. Режисер переніс дію у... пекло і представив виставу в жанрі андеґраундного сейшену. Принц Данський та вся королівська родина почивають під вагою століть... та раптом три богині помсти пробуджують Гамлета від сну і дають йому ще один шанс знову відповісти на головне питання: «Бути чи не бути?»

Головні ролі виконують провідні актори з Івано-Франківська, Києва і Львова: Олексій Гнатковський, Ірма Вітовська, Дмитро Рибалевський, Юрій Хвостенко, Анастасія Блажчук та Іван Бліндар.

А 3 грудня вже на сцені Національного театру ім. І.Франка шанувальники Мельпомени не пропустять сценічний хіт ‑«Оскар і Рожева пані». Мета цього соціально-творчого проекту ‑привернути увагу чиновників та суспільства до проблеми доступності паліативної допомоги для невиліковних та тяжкохворих українських дітей. За офіційними даними, щороку майже 17 тис. українських дітей потребують паліативної допомоги! На сьогодні більшість пацієнтів-дітей з тяжкими невиліковними захворюваннями помирають вдома, не отримуючи якісної паліативної допомоги та належних знеболювальних препаратів, або в реанімаційних відділеннях лікарень, відірвані від родин... Нагадаємо, два роки тому «Оскар і Рожева пані» став «Подією року» і отримав престижну премію «Київська пектораль».

В основі вистави лежить популярна п’єса відомого сучасного французького драматурга Еріка-Еммануеля Шмітта, художнє рішення арт-проекту здійснив Андрій Єрмоленко. За сюжетом, головний герой ‑10-річний Оскар, смертельно хворий, і перебуваючи в онкологічній лікарні, пише листи до... Бога. Хоча прогнози медиків дуже невтішні — жити хлопчику лишилося всього 12 днів, але завдяки ексцентричній Рожевій пані, як її називає Оскар, цей час перевернув його і наш, глядачів, погляд на життя та смерть, а ще ця постановка ‑спроба достукатися до сердець публіки через суперемоційну історію, наповнену не тільки болем, а й вірою...

До речі, режисер пішов на експеримент, і у його постановці професійні актори і діти-аматори грають на рівних так проникливо, що ця вистава нікого не залишає байдужим у залі (це довели й гастролі арт-проекту, які з величезним успіхом пройшли по багатьом містам України).

Головні ролі виконають‑популярна актриса театру і кіно Ірма Вітовська, яка також є продюсером вистави, а її партнером стане Марко Кирильчук ‑школяр і майбутня зірка сцени...

 

Автор: Тетяна Поліщук

Джерело: газета «День»