У Києві відкрилась персональна мистецька виставка народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, члена Шевченківського комітету попереднього складу Віктора Ковтуна.

Нинішнього року у Віктора Ковтуна ювілей, йому 1 червня нинішнього року виповнилося 60. Тому виставка, що експонується у виставкових залах Центрального будинку художника НСХУ і яка має назву «Симфонія кольорів» є підсумковою для митця, за плечима у якого тривалий творчий шлях у вітчизняному образотворчому мистецтві.

На офіційному сайті Національної Спілки художників України організатори виставки розмістили біографію Віктора Ковтуна, з якої дізнаємося, що він народився 1 червня 1958 р. у с. Мезин на Чернігівщині в селянській родині. У 1973-1977 роках навчався в Харківському художньому училищі у відомого українського живописця й графіка В.І.Лапіна. У 1984 році закінчив відділення монументально-декоративного розпису Харківського художнього-промислового інституту, де вчився у заслужених діячів мистецтв України професорів Е.П.Єгорова й Л.І.Чернова, народних художників України професорів А.М.Константинопольського й О.А.Хмельницького.

Нині Віктор Ковтун ‑ професор Харківської державної Академії дизайну та мистецтв, керівник майстерні сюжетно-тематичної картини, крім того, Голова правління Харківської організації Національної Спілки художників України, секретар Національної спілки художників України.

Ювілейна виставка «Симфонія кольорів» Віктора Ковтуна експонуватиметься у виставкових залах НСХУ (адреса: вул. Січових Стрільців, 1-5) до 30 вересня ц.р.

 

Довідково

Віктор Ковтун був відзначений Національною премією України імені Тараса Шевченка у 2010 році за цикл живописних робіт «Мій край ‑ Слобожанщина».

 

На фото: рекламний плакат ювілейної виставки «Симфонія кольорів» Віктора Ковтуна.