У Києві відбувся вечір пам’яті видатного поета і колишнього радянського дисидента Івана Світличного

Під час акції, присвяченій пам’яті літератора і дисидента Івана Світличного, у Києві прозвучали його твори, класична музика українських композиторів, а також спогади рідних і близьких поета, повідомляє кореспондент видання «Гордон».

20 вересня виповнюється 89 років з дня народження знаменитого українського поета, літературного критика, перекладача і колишнього політв’язня Івана Світличного. Напередодні цієї дати в київському Будинку актора відбувся вечір пам’яті, під час якого прозвучали уривки з творів поета і музика українських класичних композиторів.

Ініціатором заходу виступив голова Асоціації психіатрів України Семен Глузман. Він розповів, що вважає себе не лише другом Світличного, але і його учнем. «Світличний ‑ мій табірний учитель і друг. Саме в зоні ми з ним і познайомились. Він був дійсно видатною людиною. Інтелігент у першому поколінні, справжній європейський інтелектуал. У зоні перекладав французьких поетів, багато писав і був нашим духовним наставником», ‑ підкреслив Глузман. Він відзначив, що Світличний був для багатьох моральним авторитетом, і сьогодні особливо важливо популяризувати його творчий спадок.

Також під час літературно-музичного вечора своїми спогадами поділився двоюрідний брат Світличного, фізик Сергій Твердохліб. Львівська художниця Іванка Демид представила триптих «Мученики ХХ століття», присвяченого людям, які постраждали від репресій у колишньому СРСР. Національний камерний ансамбль «Київські солісти» виконав музику українських класиків ХІХ і ХХ століть – Максима Березовського, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова. Актриса Галина Стефанова продекламувала поему Світличного «Курбас».

 

Переклад з російської Т.Головка