«Найбагатогранніша творча особистість у сучасній українській літературі». Так схарактеризував Ігоря Качуровського ґуру літературної критики Михайло Слабошпицький у своїй книжці «25 поетів української діяспори».

Поет ‑ послідовник київських неоклясиків, прозаїк, перекладач, автор творів для дітей, дослідник історії й теорії літератури, публіцист, радіожурналіст, який 20 років життя присвятив праці на Радіо «Свобода», та ще й мітолог і міколог (грибознавець) ‑ усе це Ігор Качуровський.

Його життя дорівнює цілій епосі, його доля ‑ достоту «міст через безодню неминучости», за його власною метафорою  зранньої поезії «Новадоба», і цей міст, фактично, поєднав два береги української Незалежности. Пройшовши жорсткими щаблями еміґрантської долі, Ігор Качуровський, згідно зі своїм заповітом, знайшов останній спочинок в українській землі ‑ землі рідних Крут.

І саме в Крутах1 вересня 2018 року було вшановавно його 100-річчя.

Урочистості розпочались об 11.00 на могилі Поета, де відбулась спочатку панахида, а опісля на церемонії виступили гості зі всієї України.

У другій половині дня ювілейні заходи продовжилися в сільському Будинку культури, де виступили поважні гості, а також прозвучали пісні на слова Ігоря Качуровського, була зіграна постановка «Фраґменти листування Ігоря Качуровського і Миколи Шкурка» за сценарієм Марини Коломійченко.

У вестибюлі Будинку культури з нагоди ювілею визначного літературного критика, лауреата Шевченківської премії організатори заходів розмістили виставку його книжок, що побачили світ у столичному видавництві «Кліо» нинішнього і минулих років.

 

Джерело: Litcentr.in.ua