У мережу виклали фільм під назвою «Пан Ніхто, або Йосиф Прекрасний» про поета-шістдесятника Ігоря Калинця. Стрічка з’явилася на YouTube-сторінці режисера Олександра Фразе-Фразенка. Про це повідомляє Читомо.

Основою фільму став один день з життя письменника Ігоря Калинця.

Олександр Фразе-Фразенко є автором сценарію, режисером, оператором та продюсером стрічки. Продюсеркою також стала Ольга Фразе-Фразенко. Музика ‑ Віктора Камінського. В ролях: Ігор Калинець, Ростислав Братунь, Василь Глинчак, Андрій Кащій, Аніс Таєб.

«Пан Ніхто» є четвертим фільмом циклу «Поети» Фразенка.

Фільм презентували на 47-му кінофестивалі «Молодість» в рамках позаконкурсної програми «Українські прем’єри». Прем’єра стрічки відбулася на Книжковому Арсеналі.

 

Ігор Калинець ‑ поет і прозаїк, один із представників так званої пізньошістдесятницької генераціїі дисидентсько-самвидавного руху в Україні, політв’язень. Лауреат Шевченківської премії, премії імені Василя Стуса, премії імені Григорія Сковороди та ін.

2015 року був висунутий Інститутом Івана Франка НАН України як кандидат на Нобелівську премію з літератури. У 2016-му указом Порошенка був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня, проте відмовився від нього, на знак протесту проти, за його словами, «жорстокого зросійщення».

Відзначений Національною премією України імені Тараса Шевченка 1992 року за збірки поезій «Тринадцять алогій», «Невольнича муза», «Пробуджена муза».