01 червня о 14:00  в рамках проекту «Літературні меридіани України» до Міжнародного дня захисту дітей пройде виставка й огляд сучасної літератури для дітей. Про творчість київських дитячих письменників – Івана Андрусяка, Василя Василашка, Тетяни Винник, Лесі Ворониної, Анатолія Григорука, Сашка Дерманського, Катерини Єгорушкіної, Анатолія Камінчука, Галини Кирпи, Тамари Коломієць, Оксани Кротюк, Зірки Мензатюк, Лесі Мовчун, Лариси Ніцой, Наталки Поклад, Вадима Скомаровського, Григорія Фальковича, Ганни Чубач, Лесі Пронь та інших говоритимуть науковці Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України і колеги-письменники.

 

04 червня об 11:00 у рамках програми заходів для літніх шкільних таборів буде проведено Майстер-клас з каліграфії від «Майстерні каліграфії Monkey ART». У програмі: знайомство з пласким та гострим пером,  з двома видами письма (італійським курсивом та скорописом),  знайомство з базовими елементами в роботі з пласким та гострим пером, прописування літер, фраз.

 

05 червня о 10:00 у рамках програми заходів для літніх шкільних таборів відбудеться зустріч із  українським письменником, журналістом, громадським діячем і видавцем, автором книг «Вінчі й Едісон» та «Тимко і гелготунчик Шкода» Сергієм Пантюком.

 

05 червня об 11:00 у рамках програми заходів для літніх шкільних таборів Київське моцартівське товариство «Чарівна флейта» представляє дитячу оперу М.Лисенка «Коза-дереза».

 

06 червня об 11:00  у рамках програми заходів для літніх шкільних таборів пройде творча зустріч із колективом Дитячого журналу «Котя Малюк». У програмі квести, ігри та забави.

 

Виставки

 

Експонуються:

До Міжнародного дня музеїв експонується виставка «Його Величність – Раритет». Представлено рідкісні експонати з музейної колекції: рукописи, стародруки, меморіальні речі письменників, світлини. Окрасою виставки є книги з колекції всесвітньовідомого танцюриста, балетмейстера Сержа Лифаря – «Апостол» 1639 року, «Божественна комедія» Данте 1544 року, «Слово о полку Ігоря» 1819 року та ін. Серед рукописів – автографи П.Куліша, В.Стефаника, М.Вовчка, О.Олеся, Д.Гуменної та ін.  Меморіальні речі представлені письмовими приладдями Є. Трегубова, Остапа Вишні, друкарською машинкою Л.Кисельова.

виставка «Українська література на початку третього тисячоліття», яка представляє українську літературу за останні десятиліття нового тисячоліття. На виставці експонуються книги з фондів музею. В основу побудови покладено жанровий принцип: представлені проза, драматургія, проза, есеїстика, книги для дітей, а також антології поетичні, прозові та антології вистав. Представлена наукова література – літературознавство та книги з історії України. Виокремлено два розділи перекладної літератури: українська література мовами світу, а також світова література в перекладах українською. Зоровий ряд виставки представлений портретами сучасних українських письменників художника Володимира Слєпченка – члена Національної спілки художників України, Заслуженого діяча мистецтв України, народного художника України.

виставка «Літературні меридіани України: Чернігівщина», яка проходить в рамках проекту «Літературні меридіани України», започаткованого Національним музеєм літератури України, Інститутом літератури імені Т.Г.Шевченка та Національною спілкою письменників України.  На виставці презентується літературний доробок письменників, членів Чернігівської обласної письменницької організації НСПУ.

виставка порцелянової ляльки «Тут кожна лялька – загадка і казка», яка гармонійно поєднала книги з ляльками та дитячими іграшками. Кожна експозиційна розповідь за відомими казками, як українськими, так і зарубіжними, прокладе стежку до «Снігової королеви», «Червоної шапочки», «Царівни-жаби», «Пригод Гаррі Потера» чи фантастичне задзеркалля Аліси… Порцелянові ляльки, клоуни, інші іграшки, що представлені в експозиції – це надбання однієї із найбагатших в Україні приватних колекцій відомого громадського діяча, журналіста, голови Благодійного фонду «Серце до серця», члена Наглядової ради НМЛУ Леоніда Соколова.

персональна виставка лауреата Шевченківської премії, відомого українського художника, визначного майстра сучасної української книжкової графіки Костя Лавра. Кость Лавро – один із найяскравіших і найколоритніших українських книжкових графіків. Поєднавши засадничі постулати українського авангарду 20-х років з найтиповішими рисами українського народного малярства, він витворив свій – неповторний, яскравий і, водночас, глибоко національний стиль. Роботи Костя Лавра неодноразово входили до каталогів найпрестижніших виставок дитячої книги.

у рамках програми «Вшановуємо Тараса Шевченка» експонується виставка художніх робіт-переможців конкурсу «І золотої, й дорогої…», яка була представлена в Музеї літератури в березневі Шевченківські дні.