23 травня в Генконсульстві відбулася урочиста церемонія вручення громадянці США і мешканці Мюнхена українського походження Еммі Андієвській Диплома і Почесного знака лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, присудженої їй Указом Президента України № 60/2018 за книги поезій «Щодення: перископи», «Маратонський біг», «Шухлядні краєвиди», «Бездзиґарний час», «Міста-валети».

З огляду на те, що Емма Андієвська за станом здоров’я не змогла взяти участь в офіційній церемонії вручення премій Президентом України у Києві 9 березня 2018 року, а також з тієї ж причини не змогла прийняти запрошення Петра Порошенка прибути для вручення Премії до Берліна під час офіційного візиту Глави держави до Німеччини у квітні цього року, скромну, але урочисту церемонію було проведено у приміщенні Генерального консульства.

Із вітальними словами до лауреата та учасників заходу звернулися Генеральний консул Юрій Ярмілко та Ректор Українського вільного університету професор Марія Пришляк.

Авторка багатьох поетичних збірок і понад 9000 картин, уродженка Донбасу, космополіт і справжній патріот України, Емма Андієвська продовжує активно творити і сповнена творчих планів.

 

Джерело: munich.mfa.gov.ua

 

На фото: Генеральний консул України в Німеччині Юрій Ярмілко вручає диплом і почесний знак лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Еммі Андієвській.