Під час ужгородського книжкового ярмарку «Книги-фест-2018» члени журі оголосили короткий список Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея. Донька письменника Марія Чендей-Трещак повідомила, що на конкурс надійшло 173 тексти з різних куточків України та з-за кордону. Конкурс відбувається у трьох номінаціях – «молода проза» (вік учасників до 25 років), «доросла проза» та «чендеєзнавство» (популяризація та вивчення життя і творчості Івана Чендея). Засновники конкурсу не очікували такої кількості робіт, тому до коротких списків потрапила досить велика кількість учасників.

Переможців конкурсу нагородять 25 травня. Церемонія нагородження відбудеться у садибі Івана Чендея в Ужгороді, де він прожив більшу частину життя і написав головні твори. Призовий фонд складає 20 тисяч гривень. Меценатами конкурсу виступає родина письменника.

Кращі з оповідань увійдуть до збірника, який планується видати в майбутньому.

 

За повідомленням оргкомітету літературного конкурсу

 

Довідково

Письменник, кіносценарист Іван Михайлович Чендей (роки життя: 1922-2005) став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка у 1994 році. Шевченківський комітет присудив премію Чендею І.М. за повісті «Калина під снігом» та «Іван».