Шановний Олеже Геннадійовичу!

 

         В засобах масової інформації було поширено Ваш лист, в якому Ви повідомили громадськість про початок безстрокового голодування і оприлюднили вимогу звільнити 64 українських політв’язнів, котрі незаконно відбувають покарання у пенітенціарних закладах Російської Федерації.

      Одразу хотіли б наголосити, що Президент України, Міністерство закордонних справ України, народні депутати України, делеговані до Парламентської асамблеї Ради Європи, на різноманітних офіційних зустрічах з вищим керівництвом країн Європейського союзу, США та Канади, з представниками міжнародних правозахисних організацій постійно порушують питання звільнення українських заручників-політв’язнів, які нині, всупереч міжнародному праву, утримуються на території країни-агресора.

         Безпрецедентні санкції, введені проти Російської Федерації міжнародним співтовариством, мають на меті змусити політичне керівництво цієї країни не лише до припинення окупації окремих районів Донецької і Луганської областей, відмови від анексії Криму, але також звільнити з-під варти українських громадян, і Вас у тому числі, які відбувають покарання за неправовими судовими рішеннями.

      Закликаємо Вас припинити голодування, оскільки це завдає непоправної шкоди Вашому здоров’ю. Ми переконані, що завдяки спільним зусиллям української та міжнародної громадськості Ви обов'язково вийдете на волю, сповнені нових творчих планів і задумів, і активно долучитесь до розбудови вітчизняного кінематографа.

         Ви потрібні Україні живим! Не піддавайтеся відчаю, час Вашого звільнення близький!

         Премія Тараса Шевченка чекає на Вас і ми сподіваємося на зустріч.

 

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка