У Вінниці Центр військово-музичного мистецтва Повітряних Сил презентував свій звітний концерт. Своєрідним хедлайнером заходу стала народна артистка України, Герой України, лауреат Шевченківської премії Ніна Матвієнко.

Ще за тиждень до концерту майже всі білети були розібрані. Такий ажіотаж створила не тільки гостя, а й відома різножанрова палітра музичних композицій оркестру. Начальник Центру підполковник Роман Береговий пояснив, що Центр завжди має нести в собі поліжанровість, тобто поєднання кількох музичних жанрів.

– Програма сьогоднішнього концерту різнохарактерна та всебічна. Ми йдемо в ногу з сучасністю, аби наша творчість була цікава широкому загалу глядачів. Після кількох репетицій зрозуміли, що здібні абсолютно на все. Тому й пішли на експеримент. У нас вийшло своєрідне поєднання всіх стилів: від виступу окремих вокалістів а капела, до вокального співу в супроводі балету та військового оркестру. В цьому щира дяка і Ніні Матвієнко, яка погодилася на спільний номер.

До речі, саме номер «Квітка-душа» у виконанні Ніни Митрофанівни, хору «Соломія» та балету «Крила України» під акомпанемент військового оркестру був сприйнятий глядачами з великим захватом. Присутні, а серед них були як атовці та військовослужбовці з сім’ями, так і родини пересічних вінничан, аплодували артистам стоячи.

Ніна Матвієнко планує продовжувати співпрацю з Центром та восени спільно провести ще один захід.

– Я дуже рада, що є такі колективи, як Центр військово-музичного мистецтва Повітряних Сил та інших видів військ. Ще здавна ми якось звикли, що військовий оркестр – це тільки марш. А у вас дуже великий діапазон жанрів та можливостей щодо виконання пісень. Я все життя мріяла знайти такий музичний супровід, який не заважає голосу. Тому таку розкішну весну я зустрічаю саме у Вінниці та саме з військовим оркестром Повітряних Сил, – розповіла народна артистка України.

На сцені Будинку офіцерів відбулася і прем’єра гімну Повітряних Сил «Вартові неба». Її виконав майор Андрій Чижик. Неабиякої родзинки концерту надала й унікальна в музичних колективах Збройних Сил України жінка – військовий диригент. Молодший лейтенант Уляна Созанська долучилася до військового колективу лише рік тому, але вже вдруге виступає перед такою великою аудиторією. На концерті виступили і друзі колективу, які виконали сучасні хіти. Це фіналістка проекту «Голос Діти-3» Тетяна Олексієнко, скрипачка Катерина Дроздова, дуети Олександра і Дар’я Данилюк і Марія та Дар’я Авер’янови.

Насичена програма: козацький танок, вальс, бродвейський джаз у виконанні балету та своєрідний мікс пісень гурту «Океан Ельзи» від військового оркестру – не залишила байдужим нікого.

Автор: Ярослава ЗОРІНА

Джерело: «Народна армія»

 

На фото:

н.а.України, Герой України, лауреат Шевченківської премії Ніна Матвієнко