10 листопада в Національній опері України відбудеться гала-концерт, присвячений творчості одразу трьох композиторів, народних артистів України, лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка – Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова.

 

Національний проект «Три «С»: Скорик ‑ Станкович ‑ Сильвестров» ‑ за першими літерами прізвищ славетних композиторів і утворилася символічна назва «Три «С», яка лягла в основу потужної всеукраїнської акції. Кожному з цих композиторів належить окрема сторінка історії музичної України і, відповідно, окремий етап у проекті «Три С», який тривав упродовж 2016-2017 років й охопив не лише столицю, а й найбільші міста країни.

Гала-концерт у Києві ‑ кульмінація проекту. Програма об'єднала творчість трьох маестро ‑ автора легендарної «Мелодії» Мирослава Скорика, творця епохальної фольк-опери «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича та Валентина Сильвестрова, з появою якого в культурі XX ст. з'явився такий феномени, як «мета-музика».

У концерті звучатимуть: Мирослав Скорик  Концерт № 2 для віолончелі з оркестром (соліст ‑ Олександр Пірієв) Вибрані каприси з циклу «24 каприси» для симфонічного оркестру; Євген Станкович «Ханука» для симфонічного оркестру Концерт №2 для скрипки з оркестром соліст ‑ Дмитро Ткаченко (Україна-Велика Британія); Валентин Сильвестров «Тиха музика» для струнних «Майдан ‑ 2014» для камерного хору.

 

Автор: Ольга Стемашевська, «День»