Річна звітна Конференція Київської організації НСПУ ухвалила звернення до голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка з проханням надали класику української літератури, дисидентові, лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка, вимушеному переселенцю Василю Голобородькові житло в Києві.

У зверненні, зокрема, зазначається, що «Василь Голобородько ‑ класик української літератури, його вірші вивчаються у шкільній програмі. За радянських часів зазнавав переслідувань, понад двадцять років не міг видати власну книжку. У 1983 році у Югославії було видано Антологію світової поезії «Від Рабіндраната Тагора до Василя Голобородька» ‑ і українську поезію у ній представляв лише Василь Голобородько. В 1994 році Василь Голобородько став лауреатом Державної (тепер Національна) премії України ім. Тараса Шевченка.

Ми, київські письменники, делегати річної Конференції Київської організації Національної спілки письменників України, вважаємо ненормальною ситуацію, коли письменник такого рівня, що змушений був покинути рідний дім через початок бойових дій, не має власного житла у Києві ‑ столиці країни, через любов до якої він зазнавав переслідувань у радянський час», ‑ сказано у зверненні київських письменників».

Звернення було ухвалене одноголосно.

25 жовтня керівництво КО НСПУ публічно зареєструвало Звернення в КМДА.