7 вересня в Будинку звукозапису Українського радіо відбулась презентація книги «Протирання дзеркала» письменника, літературного критика, видавця, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Михайла Слабошпицького.

Епіграфом до цієї цікавої події в культурному житті столиці  організатори обрали такі слова: «Те, чого ви не прочитаєте в історії літератури».

«Мене вилікував від графоманства великий поет Василь Симоненко, до якого я приїхав у молодіжну газету «Молодь Черкащини». Він сказав, що ви, мовляв, пишете дуже грамотні вірші, від них аж тхне грамотністю, але вони такі, як і всі. Спробуйте знайти свою оригінальність, ‑ анонсував зміст книги її автор газеті «День» на передодні проведення презентації. ‑ Насправді, доля була ласкавою до мене, бо подарувала насолоду знайомства та спілкування з багатьма неймовірно цікавими людьми. Моя творчість, моє мислення, великою мірою — це синтез впливу тих людей, яких я зустрічав».

Додамо, що вів літературну імпрезу нинішній очільник Шевченківського комітету, письменник Юрій Щербак. Також в ній брали участь директор Інституту літератури НАН України, лауреат Шевченківської премії, академік НАН України Микола Жулинський, лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка Дмитро Павличко, Григорій Гусейнов, Іван Малкович, Павло Мовчан, Любов Голота, Герой України, літературознавець В’ячеслав Брюховецький та інші.

Презентація книги "Протирання дзеркала" Михайла Слабошпицького супроводжувалася виступами заслуженого артиста України Євгенії Костенко, Академічного оркестру народної та популярної музики Українського радіо (художній керівник і диригент – Михайло Пікульський), заслуженого артиста України Тараса Компаніченка і гурту «Хорея Козацька».