Фільм-фентезі «Сторожова застава» був знятий кінорежисером Юрієм Ковальовим за мотивами однойменної книги письменника, лауреата Шевченківської премії Володимира Рутківського. Прем'єра стрічки в Україні має відбутися 12 жовтня 2017 року. Фільм розповідає про сучасного школяра Віктора, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле ‑ на тисячу років назад.

«Сторожова застава» є дебютною повнометражною роботою Юрія Ковальова. Однойменну книгу Володимира Рутківського було адаптовано у сценарій Сашком Дерманським та Ярославем Войцешеком.

Художник з костюмів Антоніна Белінська заявила, що на розробку ескізів їй знадобилось півтора місяці. «Була проведена колосальна робота з вивчення історичних джерел, було багато консультацій, як з істориками, так і з реконструкторами. Потім для посилення образу і характеру додавалися художні деталі, і вже на підставі всього цього створювалися костюми наших героїв», ‑ додала Антоніна Белінська.

Зйомки фільму почались у листопаді 2015 року і проходили в Карпатах на скелі Олекси Довбуша, в Коростишівському кар'єрі, Тетерівському коші, в Бучі, а також на натурному знімальному майданчику студії Film.ua, де для зйомок були збудовані масштабні декорації самої Сторожової застави. Навесні 2016 року відбулись дозйомки.

Для акторів Даниіла Каменського та Єви Кошової, які зіграли головні ролі, стрічка стала кінодебютом.

Телевізійна прем'єра фільму має відбутися, як вже зазначалося, у жовтні нинішнього року на «Новому каналі».