Вчений-історик, архівіст, письменник, мистецтвознавець, лауреат Шевченківської премії Володимир Мельниченко випустив цього року у державному видавництві «Либідь» книгу «Михайло Грушевський: Шевченко – святий національний прапор: 100 історій і розповідей про двох українських геніїв».

Видання складається з кількох тематично наповнених розділів.

У першому розділі, що має назву «Тарасе мій добрий, мій батьку єдиний!» автор дослідив вплив Тараса Шевченка на формування світоглядної, державницької позиції Михайла Грушевського в контексті ролі Москви в історії України.

У другому розділі «Шевченка признає пророком вся Україна» Володимир Мельниченко оглянув всі наукові праці Михайла Грушевського, в яких згадується ім’я Великого Кобзаря.

В третьому розділі «Діяльність російських українців» дослідник простежив зв’язки Тараса Шевченка із земляками, котрих доля закинула на чужину, зокрема, до Москви і Санкт-Петербурга.

Володимир Мельниченко, випустивши у світі наукову розвідку «Михайло Грушевський: Шевченко – святий національний прапор: 100 історій і розповідей про двох українських геніїв», поповнив сучасне шевченкознавство і грушевськознавство, які сьогодні представлені фундаментальними науковими працями, талановитими поетичними, прозовими і публіцистичними творами Івана Дзюби, Ліни Костенко, Дмитра Павличка, Бориса Олійника, Миколи Жулинського, Юрія Барабаша, Володимира Панченка, Ігоря Гирича та ін.

Нагадаємо, Володимир Мельниченко є автором монографій і книг: «На відстані серця», «Джерела поетики К.І.Галчинського», «Борис Олійник», «Володимир Сосюра», «Національні шляхи поетичного модерну: Україна і Польща п.п. ХХ ст.», а також видань про Осипа Бодянського, Михайла Максимовича, Михайла Щепкіна, Миколу Гоголя тощо.