Другий фестиваль «Дорога на Схід», який збере чималу кількість письменників і музикантів, відбудеться нинішнього року в Ізюмі з 18 по 19 серпня.

Про це повідомив на брифінгу в Києві письменник і громадський діяч, член Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Сергій Жадан.

«Фестиваль «Дорога на Схід», який ми проводимо вдруге, буде справді потужна культурна ініціатива, що триватиме 18-19 серпня, основний день 19 серпня, на Спаса. Ми розраховуємо зібрати до 10 тисяч глядачів: і місцевих, і гостей з Донбасу, і харків’ян, і киян», – сказав Сергій Жадан.

Він зазначив, що минулорічний фестиваль був мандрівний, в трьох містах Луганщини – це Сватове, Старобільськ, Новопсков. Цього року увага впала на місто Ізюм, старе козацьке місто на кордоні Слобожанщини і Донбасу.

«Це місто за останні 4 роки ми проїздили сотні разів. Цей регіон за соціальною, культурною атмосферою мало чим різниться від містечок Донеччини і так само потребує допомоги і солідарності, тому там і вирішили зробити фестиваль», – підкреслив Сергій Жадан.

Він пообіцяв велику кількість учасників і різноманітну програму. На літературній сцені виступатимуть Дмитро Лазуткін, Артем Полежака, Люба Якимчук, Олексій Чупа, молоді харківські письменники. Юрій Андрухович буде зі своїм театральним проектом «Альберт, або Найвища форма страти» – просто неба на Фазенді «Виноград» поруч з Ізюмом. На рок-сцені – групи Тартак, The ВЙО, харківські групи ШANA, «Собаки в космосі», «Папа Карло», Дмитро Лазуткін з Борисом Севастьяновим, а також місцеві музиканти. На етнічній сцені – народні колективи.

«Це буде цікаво і місцевим мешканцям, і тим, хто ніколи в Ізюмі не був. Це надзвичайно мальовниче місце, куди варто поїхати, щоб побачити, наскільки стереотипи про схід України як про індустріальну, випалену зону не відповідають дійсності», – підкреслив Сергій Жадан і додав: створення культурного, гуманітарного фронту, яким займаються нині багато українських митців і волонтерів, формує лінію захисту – видимий і невидимий кордон нашої незалежності, кордон нашої свободи.

«Родзинкою фестивалю стане відкриття біля площі Джона Леннона муралу із зображенням славетного співака. Мурал буде висотою в 4-поверховий будинок. Над ним працюватиме харківський художник Андрій Пальваль з командою Кайлас-В. Це буде цікава річ як для місцевих мешканців, так і для туристів», – сказала Марина Богун, представник Райффайзен Банку Аваль, генерального партнера фестивалю.

«Він буде над трасою, і хлопці, які їхатимуть в АТО, будуть бачити Джона Леннона. Є ідея написати його ключову фразу «Дайте миру шанс», – додала вона.

За її словами, мурал Джона Леннона почнуть малювати в серпні. На це знадобиться 2,5 тижня. Офіційно його відкриють 19 серпня.

Джерело: Укрінформ.