Українська кіноактриса Рима Зюбіна на міжнародному кінофестивалі в Одесі з’явилася у платті із закликом звільнити українського кінорежисера, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка 2016 року Олега Сенцова. Про це повідомляє Інтернет-ресур «Цензор.нет».

На платті чорного кольору можна було побачити зображення кінострічки і хештегу (хештег або гештеґ – анг. hashtag, hash символ ґратки) – слово або фраза, яким передує символ «#» ‑ ред.) #FreeSentsov.

«Я все частіше помічаю, що не всі українці знають про ситуацію. На всіх кінофорумах світу, на всіх кінофестивалях категорії «А» про це говорять, закликають звільнити Сенцова. Хтось про це говорить текстами зі сцени, хтось розміщує таблички #FreeSentsov. Ми не можемо про це мовчати. Кожного разу, коли я стою на майданчику, коли мені так зручно, комфортно, я знаю, що є у цьому світі людина, яка повинна бути зараз на знімальному майданчику, її місце там, але, на жаль, поки той режим не закінчиться, нічого не зміниться», ‑ сказала актриса в інтерв’ю «Громадському телебаченню».

Нагадаємо, 13 липня незаконно засуджений у РФ кінорежисер Олег Сенцов відзначив свій 41-й день народження у російській в’язниці. Він відбуває покарання в Якутії. Після анексії Криму Росією був затриманий ФСБ, звинувачений у плануванні терактів і вивезений до Москви. Через рік російський суд засудив Сенцова до 20 років колонії, не дивлячись на відсутність доказів. Олег Сенцов не визнав своєї вини.

Переклад Т.Головка

 

На фото: кіноактриса Рима Зюбіна.