На початку липня у Львові відбулась презентація книжок поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Ігоря Калинця. Знайомство з виданнями, видрукованими у нинішньому і минулому році, відбулось у залі Інституту народознавства НАН України під модеруванням директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Львівської політехніки Ірини Ключковської.

П’ять книжок, а саме: «Про декого, дещо і, передовсім, про себе самого. Статті, спогади, виступи, репліки». ‑ Львів: Сполом, 2016, «Знане і незнане про Антонича. Матеріали до біографії Богдана Ігоря Антонича». ‑ Львів: Сполом, 2017, «Колесо фортуни. Інтерв'ю». ‑ Львів: Сполом, 2016; «Молімось зорям дальнім. Повість, легенди». ‑ Львів: Сполом, 2016; «Листи до Звенислави з ув’язнення. 1972-1981 роки». ‑ Львів: Сполом, 2017 -  стали предметом детального обговорення учасниками зібрання.

На презентації виступили голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, проректор Львівської національної академії мистецтв, доктор мистецтвознавства Роман Яців, член-кореспондент НАН України, письменник, завкафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства ЛНУ ім.І.Франка Микола Ільницький, проректор ЛНУ ім.І.Франка Ярослав Гарасим, кандидат філологічних наук Данило Ільницький та інші.

Всі промовці відзначили у своїх виступах колосальний внесок Ігоря Калинця у розвиток національної культури, наголосили на його винятковій ролі у сучасному літературному процесі. І як образно висловилася у своєму слові модератор літературної імпрези Ірина Ключковська, адресованого видатному поетові сучасності, «чотири музи завжди надихали на творчість Ігоря Калинця – це муза пробудження, невольнича муза, муза «мовчання» і громадянська муза».

У 2015 році за вагомі досягнення на літературній ниві Інститут імені Івана Франка НАН України висунув Ігоря Калинця на здобуття Нобелівської премії з літератури.