Лауреатів міжнародної літературно-мистецької премії імені Володимира Винниченка 2017 року вшанували в останній день червня в Українському фонді культури.

Відповідна премія вручається за творчі досягнення в галузі літератури і мистецтва та за благодійницьку діяльність.

Виконувач обов’язків голови Українського фонду культури Олександр Бакуменко оголосив, що постановою правління УФК міжнародну премію ім.Винниченка присуджено: Олександру Савенку – відомому українському публіцисту, тележурналісту за програму «Український клуб»на «Центральному каналі» (КДР ТРК); Станіславу Лазебнику – за книгу нарисів «Люди українського закордоння» (столичне видавництво «Істина», рік видання: 2016); Сергію Коропенку – прозаїку, кінодраматургу за історико-ізотеричну трилогію: «Русь. Легенда про Рюрика», «Русь. Час мечів», «Русь. Битва князів».

Крім того, було вручено почесний орден УФК за подвижництво в культурі членові правління Фонду видавцю, художнику, лауреату Шевченківської премії Леонідові Андрієвському, а також почесними грамотами відзначили активних організаторів ювілейних урочистостей з нагоди 30-річчя Українського фонду культури.

Члени правління обговорили питання вшанування пам’яті багаторічного керівника Українського фонду культури Бориса Олійника. Йшлося про присвоєння імені видатного українського поета, публіциста, перекладача, державного діяча цій громадській організації; про утворення Міжнародної літературно-мистецької премії УФК ім.Олійника за вагомі досягнення в культурі у 7 номінаціях; про створення в Українському фонді культури, за адресою вул. Липська, 16А, меморіального кабінету-музею Бориса Олійника; про встановлення меморіальних дощок письменнику в Києві на будинку, де він мешкав упродовж останніх 30-ти років, на будинку, де він працював останні 30 років в УФК, у Нових Санжарах та Зачепилівці Полтавської області, де навчався видатний письменник; про встановлення пам’ятників поету у Києві та Полтаві; про підготовку й видання у Києві до 85-річчя талановитого лірика його повного зібрання творів.

 

Джерело:Укрінформ.