Офіційний веб-сайт

Збірка поезій «Коло навколо»

Автор(-и): Буряк Юрій Григорович / Розділ: Література

Збірка поезій «Коло навколо» (2011), в-во «Українські пропілеї», м. Київ.

Представлено Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

Коментарі

Юрій БурЯк, поет, перекладач, директор видавництва НСПУ “Український письменник”, ініціатор серій “In corpore”, “Ad fontes”, “Світло світогляду”, засновник і головний редактор альманаху “Хроніка—2000” та серії книжкових пам’яток “Українські пропілеї”, які видає з 1991 року за підтримки багатьох інвесторів і творчого активу: мистецтвознавців, літературознавців, істориків, філософів, письменників.
Упорядник 2-томної антології “Україна: поезія тисячоліть” (2008).
У сфері інтересів Ю. Буряка передусім духовно-інтелектуальні скарби України, інтеграційні культурні процеси. Ним, скажімо, випущена “Книга душі, іменована Злото” Петра Могили або ж альманахи, присвячені темі “Україна в європейському культурному просторі” (про культурно-історичні відносини українців з французами, євреями, чехами, китайцями…).
У “Хроніці—2000” прописалася поезія всіх часів і народів, а один із випусків називається: “Поезія українського парку”.
Юрій Буряк — представник літературного покоління “вісімдесятників”. Автор поетичних збірок “Струми” (1982), “Брук” (1985), у яких виразно простежуються стилістичні перегуки з поезіями М. Бажана; а також збірок “Небесні знаки” (1994), “Tabula rasa” (2010), “Оріль” (2011), “Коло навколо” (2011; усі — Київ). Творчість Буряка позначена пошуком нових форм. Його поезії виходили в перекладах угорською, грузинською, литовською, татарською, російською, чеською мовами.

Юрій Григорович Буряк народився 24 березня 1951 р. в м. Дніпропетровську в сім’ї робітника.

Закінчив Дніпропетровський університет, був на вчительській роботі, редактором на Виставці досягнень народного господарства УРСР, старшим редактором видавництва «Молодь», нині — завідує редакцією в цьому видавництві. Член КПРС. Вірші друкує з 1969 р. Першу збірку «Струми» видав у 1982 р. У своїй дебютній збірці та наступній «Брук» (1985) пише про трудові справи, громадянські та духовні інтереси ровесників, звертається до тем і мотивів із сучасного міського життя. Наполегливо шукає свіжі поетичні барви, точне образне слово.
http://ukr-lit.net/burjak.html

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA