Офіційний веб-сайт

Збірка «Оформляндія. Чормет. Ряска»

Автор(-и): Маркіян Камиш / Розділ:

Збірка «Оформляндія. Чормет. Ряска», автор: Маркіян Камиш (Артем Сопронюк), видавництво «Нора-Друк», рік видання: 2021.

Висунуто видавництвом «Нора-Друк».

 

Збірка «Оформляндія. Чормет. Ряска» Маркіяна Камиша

 

Збірка «Оформляндія. Чормет. Ряска», яка складається з трьох титульних текстів — продукт багаторічного творчого дослідження непублічної сторони Чорнобильської Зони відчуження (далі ‑ Зони) від письменника, який віддає цій справі всю свою енергію та час.

«Оформляндія» відкрила українській, а згодом і світовій культурі феномен нелегального паломництва («сталкерства») в Зону. Цей тревелог (однойменне видання окремою книжкою 2015 р.,видання під назвою «Прогулянка в Зону» 2016 р.) ‑ перший художній твір про реальність за межами екскурсій та офіційних промов, це погляд зсередини на явище нелегального туризму в Зону. Права на переклад твору продані у Францію, Італію, Німеччину, Болгарію, США. Критики відзначають, що «роман знаходиться на перетині дзен-буддизму, панку і алкогольно-кислотного тріпу», і про це пишуть Le Nouvel Observateur, Corriere della Sera, Les Inrocks та Le Poiunt, порівнюючи світ Камиша з фільмами Джима Джармуша і Тіма Бертона. Роман, який la Repubblicaпоставила в ряд з книжками Елени Ферранте, Жозе Сарамагу, Ієна Мак'юена і Маргарет Етвуд, включивши в ТОП-десять книжок Італії 2019 року, як один з тих, що «...найкраще передає дух часу».

Повість «Чормет» (перше видання окремою книжкою 2017 р.) містить унікальне дослідження фольклору та світоуявлення «темної сторони» ‑ мародерів Зони, про яких не знято фільмів і не написано репортажів. Автентична і похмура сторінка українських промислів з яскравою ядерною специфікою розкрита на реальному, польовому матеріалі, зібраному автором. Міфопоетика отруйного алкогольного пограниччя з нарочитим пробілом на місці минулого, де сучасне виконує функцію архаїки, а відсутність минулого має чітку функцію: підкреслити «втраченість» ще одного покоління. Де порожнеча ‑ нуль двійкового коду, що несе стільки ж інформації, як і одиниця. Права на видання болгарською мовою продані болгарському видавництву «Парадокс».

Оповідання «Ряска» ‑ апогей ескапізму та квінтесенція авторського голосу, що в океані опусів першого контакту пропонує погляд на Зону крізь призму занурення в джунглі на глибину, з якої назад вже немає дороги.

 

З подання видавництва «Нора-Друк»

Ганна Улюра для "Літакцент"

https://litakcent.com/2015/11/06/pislja-stalkera/

Інтерв'ю Укрінформ (2021)

https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/3233186-markian-kamis-pismennik.html

Коментарі

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA