Офіційний веб-сайт

Забіляста Лідія Леонідівна

Забіляста Лідія Леонідівна

 

Народилася 8 вересня 1953 року в селі Олено-Косогорівка, що на Кіровоградщині. Навчалася в Кіровоградському музичному училищі та Київській консерваторії (клас народної артистки України Зої Христич). З 1973 року - солістка Київського камерного хору Віктора Іконника.

У 1979 році дебютувала в Київському державному академічному оперному театрі імені Т. Г. Шевченка (нині Національна Опера України).У Національній опері України виконала близько 30 провідних партій. Крім того, озвучила та зіграла роль Ганни у художньому фільмі "Спокута" за мотивами опери М. Вериківського "Наймичка". З 1980 по 1981 рік стажування в Міланському театрі "Ла Скала"

Лідія Забіляста відома і як камерна виконавиця, у репертуарі якої перлини світової класики, національна класична та сучасна музика, рідко виконувані мініатюри. Виступала в концертних залах багатьох міст України та різних куточків світу. Серед них: капела ім. М. Глінки, філармонія (Санкт-Петербург), Великий театр, Кремлівський палац, Бетховенська зала, Зала інституту ім. Гнесіних, Велика зала консерваторії, колонна зала Будинку спілок, музей ім. П. Чайковського (Москва), Домський собор (Рига).

Лауреат III Республіканського фестивалю "Молоді голоси", республіканського конкурсу ім. М. Лисенка (I премія), Всесоюзного конкурсу вокалістів імені М. Глінки у Талліні (друга премія), VII Міжнародного конкурсі імені П. І. Чайковського (перша премія та Золота медаль).

Народна артистка України. Нагороджена Орден Княгині Ольги.