Офіційний веб-сайт

Янівський Богдан-Юрій Ярославович

 

Український композитор, піаніст та педагог. Народний артист України (1991).

Шевченківська премія 1996 за цикл музичних творів великої форми для дітей: оперу «Царівна жаба», мюзикли «Лис Микита», «Перстень спокуси», «Том Сойєр» (за кращий твір літератури і мистецтва для дітей та юнацтва).

Народився 4 липня 1941року у Львові.

Освіта: закінчив Львівську консерваторію (факультет фортепіано у 1967 у О.Криштальського та композиторський у 1978 у Р.Сімовича та Д.Задора).

Творчість: Працював музичним редактором Львівського обласного радіо, в 1967 його призначено завідувачем музичної частини Львівського театру юного глядача. Як композитор працював за контрактом майже в усіх театрах України.

Викладав у Донецькій консерваторії та Вищому музичному інституті Львова.

Автор оркестрових та камерно-інструментальних творів, зокрема симфонічний концерт для фортепіано з оркестром, соната для фортепіано, романси. Автор опер «Олеська балада», «Золотий гомін», дитячого мюзиклу "Лис Микита", музики до багатьох вистав(«Царівна жаба», «Том Сойєр», «Перстень спокуси»), а також мультиплікаційних фільмів («Якщо падають зірки...», «Сонячний коровай», «Весілля Свічки», «Колискова») і телевізійних фільмів.

Був ініціатором (з 1991) міжнародного конкурсу-фестивалю сучасної української пісні «Золоті трембіти».

Був членом Національної Спілки композиторів України.

Помер 17 червня 2005 року у Львові.