Офіційний веб-сайт

ВВС News Україна оприлюднила перелік претендентів на літпремію

Літературна премія Книга року ВВС оголосила лонглисти цьогорічних претендентів у трьох категоріях. Зокрема, у категорії Дитяча книга на премію претендують одразу одинадцять літераторів. В категорії Есеїстика – десять, серед яких два лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка – Оксана Забужко з книгою «Планета полин» (видавництво «Комора») та Олег Сенцов з книгою «Хроніка одного голодування» («Видавництво Старого Лева»). Крім того, ще два видання цього автора беруть участь у конкурсі: «Другу також варто придбати» і «4 з половиною кроки» («Видавництво Старого Лева»). Останньою з лауреатів Шевченківської премії, які претендують на літературну премію Книга року ВВС стала Марія Матіос з книгою «Букова земля», що побачила світ минулого року у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

 

Цього року до складу журі премії увійшли:

Віра Агеєва, професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія», лауреат Національнеої премії України імені Тараса Шевченка,

Вадим Карп’як, телеведучий,

Світлана Пиркало, письменниця, радниця з питань культури ЄБРР,

Віталій Чепинога, блогер,

Марта Шокало, головна редакторка BBC News Україна.

 

Фінал конкурсу Книга року ВВС відбудеться у грудні 2020 року.

Переможець у кожній номінації отримає грошову премію в розмірі гривневого еквіваленту £1,000.

Видавці книжок-переможців у обох номінаціях отримають право використовувати логотип премії Книга року ВВС на наступних виданнях.

Нагадаємо, що Книгою року BBC-2019 став роман Тамари Горіха Зерня«Доця». У номінації «Дитяча Книга року BBC-2019» переміг Володимир Арєнєв з романом «Сапієнси». Переможцем у категорії «Книгу року ВВС – Есеїстика-2019» став цьогорічний лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Тарас Прохасько зі збіркою «Так, але».

 

За інформацією сайту BBC News Україна