Офіційний веб-сайт

Володимир Дрозд «Листя землі» кн.1

Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», м. Київ, 2009 р., 703 с.

ISBN 966-01-0320-4 (серія)

ISBN 978-966-518-528-4

Передмова Миколи Жулинського

Упорядник Ірина Жиленко

 

Анотація

Перед нами ‑ правдива, чесна і багато в чім незвична для читача книга, бо замислювалася вона автором як своєрідна українська Книга буття. Книга про долю поколінь, які стали творцями і жертвами незнаного досі в історії за його масштабами і глибиною соціального досліду.

В епічному романі «Листя землі», що здобув Державну премію України ім.Т.Г. Шевченка (1992), немає готових відповідей на болючі запитання, немає й звичного для нас викладу історичних подій, оскільки розрахований на читача, обізнаного з перебігом вітчизняної історії за останні сто років. Кращі сторінки книги ‑ це діалог митця з вічністю, з Богом і ‑ з часом, неповторним, невмирущим. Проте в романі є тернистий шлях народу впродовж трагічних десятиліть аж до великої біди нашої ‑ Чорнобиля, є сходження народу по крутих параболах історії до духовного, соціального, національного прозріння.

Розраховано на широке коло читачів.

 

Микола Жулинський:

«Перу Володимира Дрозда належить багато прекрасних романів і оповідань, але, підсумовуючи його творчість, можна з певністю твердити, що Господь привів його в цей світ задля написання «Листя землі» («Книги доль і днів минулих»), величної і грізно-скорботної панорами буття українського народу протягом 100 років (починаючи з 80-х років XIXсторіччя)».