Офіційний веб-сайт

Василь Захарченко «Прибутні люди»

Видавництво «Грамота», м. Київ, 2007 р., 656 с.

ISBN 978-966-349-069-5

Передмова М.Ф. Слабошпицького

 

Анотація

До книги відомого прозаїка Василя Захарченка увійшли романи «Прибутні люди», «Білі вечори» та повість «...І настали жнива».

Роман «Прибутні люди», який написано на документальній основі, вперше в українській літературі ґрунтовно, масштабно, відкрито показує страхітливу трагедію українського народу ‑ голод 1947 року. На тлі цих апокаліптичних подій автор підкреслює людяність і шляхетність народу.

Твори відзначаються глибоким психологізмом, автор зображує своїх героїв у драматичних ситуаціях, коли найповніше виявляються людські характери.

 

Михайло Слабошпицький:

«Василь Захарченко ‑ дуже український письменник. Ясна річ, це передовсім відчутно з сюжетів його творів. Ті сюжети ‑ особливо з останніх двох десятиліть ‑ сторінки випробувань саме нашого народу в несамовито тяжкому для нього XXстолітті: голодомор, репресії, братовбивча громадянська війна, Друга світова війна, немилосердно тяжке повоєння... ‑ все це наше, все це ми перейшли, втрачаючи мільйони життів. У таких Захарченкових оповіданнях, як, скажімо, «Танці після розстрілу» чи «Сімнадцять георгіївських кавалерів», національної історії більше, аніж у деяких підручниках з цього курсу. У Захарченка це не переказ подій, а трагічні людські долі в контексті минулого, відтворення історичного матеріалу в конкретній людській біографії, на екрані людської душі».